Amazon'un Türkiye pazarındaki bir anda oluşturduğu güven

Gerçekten hizmet vermeyi isteyen bir firma olduğu için Amazon bunu her yerde başarabilir. Hizmetleri çok iyiymiş Türkiye'de de duyduğuma göre.

İşlerini gerçekten çok sağlam yapıyorlar.

Bana hiç öyle olmadı hep 3. veya 4. gün geldi kargom Amazon'dan bir kere sipariş verdim 1. günün yarısında getirdiler kargomu. Prime almak çok fayda sağlıyor gerçekten.
Galiba yaşadığın yere göre değişiyor Hepsiburada ancak Amazon hep aynı. Bende de 2 gün içerisinde geliyor Hepsiburada üzerinden aldığım siparişler.

Tam tersi Amazon.com ve Amazon.de ile oluşturulan imajı zedeliyor Amazon.com.tr.
Piyasada en ucuza indirim ile kendilerinin sattığı ürünleri ne hikmet ise bir türlü kargoya vermiyorlar. 1 aya yakın bekletiyorlar ve sen sonra yılıp işlemi iptal ediyorsun. Kasım 2020'de 240 GB Corsair MP510 SSD siparişi vermiştim. Satıcı kendileri idi. 2 hafta oldu baktım kargoya verilmemiş. Her gün müşteri hizmetlerini aramaya başladım. Birinde baktı telefondaki stokta da var neden kargoya yollanmamış vs. dedi. En son aramamda kargo birimine sizin durumu bildiriyoruz ama bize geri dönüş gibi sorumlulukları vs. yok dediler. Ben de iptal ettim içimden s.verek.
Geçtiğimiz aylarda iki arkadaşımın da başına geldi aynı olay. Piyasanın altında satılan ve satıcının kendileri olduğu ürünlerdi hep.
Bir dümen dönüyor ama nedir bilmiyorum. Sanki istatistik veya firma hedefinde en ucuza şu kadar ürünümüz var gibi bir tezgah peşindeler ya da başka bir şey. Yapılan şey rastgele hata değil. Hep aynı tür olay. Piyasanın çok altında ürün var ve satıcı kendileri. Satıcının kendisi olduğu ürünlerde Hepsiburada daha başarılı olabilir. Benim görüşüm bu tabi ki.

Çok iyiler çünkü. Aldığım Logitech mouse bir haftada bozuldu koşulsuz iade alacaklardı ama mousenin fiyatı artmıştı. Aradaki fiyat farkını, yaklaşık 45 TL, iade etmeyi kabul ettiler. Biz de iade edip aynısından aldık. Çok yardımcı oluyorlar.
Edit: Aslında ilk başta 15 TL kupon tanımlıyorlardı ben aradaki farkı bile karşılamıyor deyince bunu teklif ettiler.
Trendyol'dan bilgisayar aldım 3 günde getirmelerine rağmen Amazon'un ertesi gün getirmesi nedeniyle geç getirmişler gibi geldi. Türkiye şartlarında 3 gün bile iyi saymak zorunda olmuşken Amazon çok erken teslim ediyor.
Kısaca Amazon is the BEST.

Tam tersi Amazon.com ve Amazon.de ile oluşturulan imajı zedeliyor Amazon.com.tr.
Piyasada en ucuza indirim ile kendilerinin sattığı ürünleri ne hikmet ise bir türlü kargoya vermiyorlar. 1 aya yakın bekletiyorlar ve sen sonra yılıp işlemi iptal ediyorsun. Kasım 2020'de 240 GB Corsair MP510 SSD siparişi vermiştim. Satıcı kendileri idi. 2 hafta oldu baktım kargoya verilmemiş. Her gün müşteri hizmetlerini aramaya başladım. Birinde baktı telefondaki stokta da var neden kargoya yollanmamış vs. dedi. En son aramamda kargo birimine sizin durumu bildiriyoruz ama bize geri dönüş gibi sorumlulukları vs. yok dediler. Ben de iptal ettim içimden s.verek.
Geçtiğimiz aylarda iki arkadaşımın da başına geldi aynı olay. Piyasanın altında satılan ve satıcının kendileri olduğu ürünlerdi hep.
Bir dümen dönüyor ama nedir bilmiyorum. Sanki istatistik veya firma hedefinde en ucuza şu kadar ürünümüz var gibi bir tezgah peşindeler ya da başka bir şey. Yapılan şey rastgele hata değil. Hep aynı tür olay. Piyasanın çok altında ürün var ve satıcı kendileri. Satıcının kendisi olduğu ürünlerde Hepsiburada daha başarılı olabilir. Benim görüşüm bu tabi ki.
İlk defa sizden duyuyorum garibime gitti 🤔. Benim prime ile sipariş verdiğim ürünler genelde 1 gün içinde elimde oluyor.

Geri
Yukarı