Ambalajı açılmış hard disk iade edilir mi?

İhsanYen

Femtopat
Yer
İzmir
Arkadaşım laptop için hard disk aldı fakat yanlışlıkla 2.5 yerine 3.5 inç aldı. Ürünü MediaMarkt'dan aldı. Ambalajını açmış fakat hiç kullanmamış. Ürünü iade etmek istiyor fakat belirttiğim gibi statik poşeti açmış. MediaMarkt ürünün ambalajı açıldığı için iade almayacaktır diye düşünüyorum. Tüketici haklarından bir sonuç çıkar mı?

Arkadaşım laptop için hard disk aldı fakat yanlışlıkla 2.5 yerine 3.5 inç aldı. Ürünü MediaMarkt'dan aldı. Ambalajını açmış fakat hiç kullanmamış. Ürünü iade etmek istiyor fakat belirttiğim gibi statik poşeti açmış. MediaMarkt ürünün ambalajı açıldığı için iade almayacaktır diye düşünüyorum. Tüketici haklarından bir sonuç çıkar mı?

Almalı almak zorundadır sonuçta müşteri haddini aşmadıkça ve dürüst oldukça hep haklıdır.

Normal de hasarlı veya çalışmayan performanssız bir ürünü almaları lazım fakat kurum tarafından kaynaklı bir sorun yok, arkadaşın alırken dikkat etmemiş sanırım bu yüzden iade kabul etmeyebilirler. Umarım anlayışlı davranıp iade gerçekleştirirler.

1618596286717.png

1618596317487.png

Yeni konular

Geri
Yukarı