AMD 5 Ghz Hızındaki 8 Çekirdekli Canavarını Salıyor

Katılım
31 Mart 2013
Mesajlar
180
Beğeni
85
Yer
İstanbul
#1
AMD'nin son zamanlarda Intel'e karşı gelebilmek için büyük adımlar attığı aşikar. İlk olarak yeni nesil konsollardan hem PlayStation 4 hem de Xbox One'ın içerisinde kendine yer kapabilen şirket aynı zamanda mobil cihazlara da geçiş yapabileceğinin sinyallerini vermişti. Şimdi ise yepyeni bir işlemci ile karşımıza çıkıyor ve performans meraklıları için en iyi deneyimi ortaya koyacağını gösteriyor.

Los Angeles'daki E3 2013 oyun fuarında yeni işlemcisini tanıtan AMD, FX-9590 ile birlikte hem 8 çekirdek sunarken hem de 5 Ghz hıza ulaşarak şimdiye dek yapılmamış olan şeyi yapacak. Dünyada ticari olarak satılan 5 Ghz hızındaki ilk işlemciyi bizlere sunacak olan AMD böylece oyunlarda çok yüksek çözünürlükler ile Eyefinity teknolojisini tercih edenlere desteğini gösteriyor.

Ayrıca bütçesi daha kısıtlı olanlar için sunulacak olan FX-9370 modeli ise 4.7 Ghz hız sunarken yine 8 çekirdekli olmaya devam edecek. AMD bu yeni çekirdek mimarisine Piledriver adını veriyor ve önceki versiyon olan Bulldozer'dan çok daha yüksek performans vadediyor.

Aynı zamanda yeni nesil konsollarda kullanılacak olan AMD markalı APU'ların tüm oyun şirketlerini AMD mimarisine uygun oyunlar yapmaya zorlayacağını, bundan PC oyuncularının da faydalanacağını söylemek de yerinde olacaktır. Zira geçtiğimiz yıllarda Intel yönünde esen rüzgarlar bir kaç yıl içerisinde tamamen AMD için esiyor olabilir.
 
Katılım
4 Şubat 2012
Mesajlar
3.572
Beğeni
955
Yer
Zonguldak Ereğli
#4
225 W TDP diyenler oldu. Bunun üstüne de kafayı yemişler dendi...
 
Katılım
4 Şubat 2012
Mesajlar
3.572
Beğeni
955
Yer
Zonguldak Ereğli
#10
Hayır o değilde nasıl soğuyacak bu? 220W TDP nedir?
 

Yeni konular