AMD 5400 HD Series Mavi Ekran Hatası

Viraley

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar forum üyeleri ve yetkilileri. Benim bilgisayarımın bir sorunu var. Şimdi 2 hafta önce oyun oynarken birden annem çağırdı oyun da açık kaldı bilgisayarda, aradan 30 dakika geçti oyundayken fareyi bir oynattım bilgisayar çöktü bu arada bilgisayarım Windows 10'du o zamanlar. Sonra tekrar açtığımda ise şu hatayı veriyordu (Windows 10'ken):

1.jpg

2.jpg

Ardından anneme yalvardım ve format attırdık fiyatı pek önemli değil. Adam formatı attı Windows 8.1'e çevirdi. Sonra ben bilgisayarı normalmiş gibi aldım, adam formatı attığı yerde gösterdi açılıyordu mis gibi. Eve geldim 5 dakika geçti ve yine aynı hatayı almaya başladım. İşte seçenekler geliyordu işte yok geri al yok işte ekranı koru gibi seçenekler. Ben de güvenli modda çalıştırıp ekran kartını AMD 5400 HD Series'ten - Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısına dönüştürdüm ve bu sefer güvenli mod hariç çalıştı!

Ama hala bir sorun olduğunu hissettim ekran çözünürlüğünden ve ayarlara baktığımda şaşırdım. Ekran bozulmadan önce 1920X1080'deydi ve mis gibi çalışıyordu şimdi ise 1600X1200 olmuş. Onun yüksek seçenekleri var fakat onlara tıklayınca "Bu Desteklenmiyor" gibi bir şey diyor. Altta gösterdiğim fotodaki gibi;
Fotoğraf:

3.png

Şimdi soracağım şey ise ne yapabilirim? Yani biri detaylıca anlatabilir mi? Şimdi yeni ekran kartı al diyenler için 13 yaşındayım, annem ile babam ayrı bütcemiz de bundan kaynaklı biraz kötü. Lütfen bana yardım edin. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı