AMD 5600X için tavsiyeler

• Konuyu başlatan Oranos
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 804
Hocam İntel bir konuda akıllı o da K serisi yüksek güçlü işlemcilerine soğutucu koymaması. AMD sırf bir puan daha almak ve günü kurtarmak için koyuyor o soğutucuyu.

Aynı şeyi 3-4 kere söyleyerek boş konuşan sen oldun.
AMD aynisini yapiyor zaten. 5800X ve 5900X'te stok sogutucu yok mesela. Koydugu zaman genellikle yeterli oluyor stok sogutucu. Bunda yeterli olmamis ve siz "Stok sogutucu ile isi testi yapilmaz kule tipi sogutucu alirsaniz isinmaz" diyorsunuz dalga gecer gibi :D

Neyi 3-4 kere soylemisim acaba? Sadece bir seyi 2 kere soylemisim o da yazdiklariniza teker teker ve sira sira cevap verdigim icin. Benimle alakasi yok bu durumun. Kusura bakmayin ama gercekten kirletiyorsunuz konuyu.

Zamanında İntel çok güzeldi.
Intel hiçbir zaman tüketiciye yönelik davranmadı. Rekabet varsa elindeki her şeyi koydu ortaya ki piyasadan silinmesin. Karşıda rakip yoksa tüketiciye bir şey sunmadan nesillerce ilerledi. 4. Nesil sonrası Ryzen çıkana kadar hiçbir düzgün gelişme yaratmadığı gibi. Resmen %10-15 performans farkıyla yıllarca işlemci çıkardılar.

Merhaba,

Toplu cevap vermek adına; ram,işlemci,ekrankartı ve ssd elimde mevcut olduğundan onlarda bir değişiklik yapmadım.
anakart olarak önerilerinize istinaden b550 bakacağım:

Soğutucu olarak da hava soğutucu işimi görecektir anladığım kadarıyla.

Psu olarak da 650 ile 750 arasında fiyat farkına göre karar vereceğim.

Bu durumda kasa tavsiyeniz var mıdır ? Hava akışı sağlayacak 500-600 tl bandında

Merhaba,

Toplu cevap vermek adına; ram,işlemci,ekrankartı ve ssd elimde mevcut olduğundan onlarda bir değişiklik yapmadım.
anakart olarak önerilerinize istinaden b550 bakacağım:

Soğutucu olarak da hava soğutucu işimi görecektir anladığım kadarıyla.

Psu olarak da 650 ile 750 arasında fiyat farkına göre karar vereceğim.

Bu durumda kasa tavsiyeniz var mıdır ? Hava akışı sağlayacak 500-600 tl bandında
B550 Tomahawk veya Gaming Edge Wi-Fi daha iyi bir secim olur. Hava sogutucudan kastiginiz stok sogutucu ise butceniz varken bence bir sogutucu almaniz gerek. Kaliteli bir kule tipi sogutmadan bahsediyorsaniz evet yeterli olur gayet. Zaten bazi kule tipi hava sogutmalar, sivi sogutmalara kafa tutuyor. 750W size cok fazla gelecektir. Ileride PSU degistirmeden ekran kartini degistirmeyi istiyorsaniz 750W alabilirsiniz ama normal sartlar altinda 650W gayet yeterli. Kasa onerisi yapamiyorum maalesef.

AMD aynisini yapiyor zaten. 5800X ve 5900X'te stok sogutucu yok mesela. Koydugu zaman genellikle yeterli oluyor stok sogutucu. Bunda yeterli olmamis ve siz "Stok sogutucu ile isi testi yapilmaz kule tipi sogutucu alirsaniz isinmaz" diyorsunuz dalga gecer gibi :D

Neyi 3-4 kere soylemisim acaba? Sadece bir seyi 2 kere soylemisim o da yazdiklariniza teker teker ve sira sira cevap verdigim icin. Benimle alakasi yok bu durumun. Kusura bakmayin ama gercekten kirletiyorsunuz konuyu.
O zaman bu sorulara senin kafanla bakamaya devam edersek hiçbir zaman 5900X'in ısınıp ısınmadığını anlayamayacağız. Stok soğutucudaki o metal bu işlemci için yetersiz kardeşim. Babanın malıymış gibi burada bana savunma yapma. Wraith Max veya Prism olmadığı sürece diğer o dandik soğutma iş yapamaz. Isı borusu şart böyle bir işlemciye.

O zaman bu sorulara senin kafanla bakamaya devam edersek hiçbir zaman 5900X'in ısınıp ısınmadığını anlayamayacağız. Stok soğutucudaki o metal bu işlemci için yetersiz kardeşim. Babanın malıymış gibi burada bana savunma yapma. Wraith Max veya Prism olmadığı sürece diğer o dandik soğutma iş yapamaz. Isı borusu şart böyle bir işlemciye.
5900X'te zaten stok sogutucu cikmiyor. Mecbur farkli bir sogutucu ile yapmak zorundasin. Ben sana madem bu sogutucu yetmiyor, ya koymasaydi ya da daha iyisini koysaydi diyorum senin bana dedigine bak. Babanin mali gibi savunma yapan sensin stok sogutucu ile yapmayin isiniyor diyorsun. Neyse tartismayacagim ne desem de zaten anlamazsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı