AMD 7850K ve Nvdia GT 730 performans sorunu

Yer
Hatay
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bilgisayarımı 2014 yılında kendim internette bir öneri sayesinde dizmiştim. 2100 TL civarı mal oldu. Ekranla falan bana o zamanlar fazla geldi ama yine de dizdirdim ama internette benim parçaların videolarına bakıyorum harika işler çıkarıyor. Benim PC rezalet. Örnek veriyorum. GTA 5 Low ayarlarda 20 FPS 17 FPS - Total War Atilla : Ayarlar maxsimum performans en düşük ayarlar FPS 13-15. Zula-İkv Türü Online oyunlarda harika FPS'ler alıyorum. Misal Batlefield 1 beta'sında iğrenç bir grafik oynayış donma yaşadım. FPS 18-20 oyunu almaya çekiniyorum bu yüzden. Sisteme defalarca format atıldı farklı sistemler Win 7, Win 8, Win 10 grafik sürücüler ve diğer sürücüler tamamen güncel orijinal sitelerinden.

Sistemim :
  • Anakart A88 Plus
  • İşlemci : AMD A10 7850K APU With Radeon R7 Graphic 3.7 GHz
  • RAM : Hyper DDR 3 4 GB - Kingston DDR 3 4 GB : Toplam : 8 GB
  • Ekran Kartı : Nvdia Gt 730 2 GB 128 Bit DX11 (Asus)
  • Hardisk : 500 GB
  • PowerSuply : 500 Watt
  • Soğutma stok fanlar ekran kartı 30 - 50 arası sıcaklık İşlemci 35- 60 arası
  • Sistem Windows 7 x64

Sizden ricam sistemi Batlefield 1 orta derece ayarlarda oynayabilmem için ne gerekli neyin değişmesi gereklidir? Performansı nasıl arttırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkar ekran kartını sadece anakartdan görüntü al AMD nin güncel Apu driverini kur o ekran kartından daha iyi olur . Ramlerin Frekansı kaç ? Bende 7850k var 2133 mhz 8 gb ram var 1366-768 hd çözünürlükte GTA 5 de normal ayarlarda 40 fps alıyorum ayarları az yükseltirsem 30 FPS akıcı oyun oynayabiliyorum.

Arkadaşlar ram Cpu-Z ile 803 Mhz gösteriyor ama ben 1333 mhz olarak biliyorum.Ramtest yaptım hiçbir sorun çıkmadı hardiske test yaptım yine hiçbir problem çıkmadı.İşlemcim nasıl bir işlemci i5 yada i7 işlemciye eşit birşeymi kötümü ? ekran kartını değiştirsem ne ile değiştirebilirim yani bunu satıp anca üstüne biraz koyabilirim maks 400-500 TL bütçe.Çözünürlüğüm bu arada 1600*900 , Rx 460 2 gb 128 bit farkı ne olabilir tavsiye eden arkadaş aynı gibi gözüküyorda.

Bırak 803 mhz i 1333 mhz bile Apu sistem için çok kötü. biosdan kontrol et ram frekanslarını 1333 destekliyorsa o ayara getir. ama yine yetmez apu ya o ram frekansı .ya ram alıcaksın 200 tl ayarında 2133 mhz anakartın destekliyorsa eğer. yada rx 460 alıcaksın. rx 460 ı rahat besleyecek işlemciye sahipsin.

Sanırım APU sistemler versiyon olarak farklı bir sürücü kullanıyor. Crimson 16.9 sanırım. Bir onu kullanıp dene güncel diye son versiyonları yükleme.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı