AMD 7890k APU Sisteme Harici Ekran Kartı Önerisi

akinelci

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Uzun zamandır APU sistem kullanıyorum. Artık PC performansını arttırmak istiyorum önerilerinize açığım. "Lütfen APU bu ekran kartı takılmak gereksiz felan yazmayın!"
Ekran kartı takmak istiyorum...

Sistemim
-AMD 7890k
-2x4 8GB Hyperx 2400 MHz
-a68hm-e33 v2
-1 TB 7200 RPM
-240 GB SSD
-500w Güç kaynağı

Max fiyat: 800 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlamıyorsam apudaki grafik işlemci ile aynı işlemciye sahip kart takınca crossfire oluyor diye biliyorum ama istersen bir araştır

800 TL'nin üzerine biraz daha çıkabilirseniz RX 470 4GB versiyonlarından bir tanesini alabilirsiniz. GTX 1060'ın fiyatları çok üst seviyelerde sizi zorlayacaktır. 500 Watt'lık bir güç kaynağınızda olduğundan Rx 480 ile ilgili ufak problemler yaşayacağınızı düşünüyorum.
ASUS RX470 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
İyi bir ürün bence sizin tercihiniz bu olmalı.

Uzun zamandır APU sistem kullanıyorum. Artık PC performansını arttırmak istiyorum önerilerinize açığım. "Lütfen APU bu ekran kartı takılmak gereksiz felan yazmayın!"

Sistemim
-AMD 7890k
-2x4 8GB Hyperx 2400 MHz
-a68hm-e33 v2
-1 TB 7200 RPM
-240 GB SSD
-500w Güç kaynağı

Bu sistem ile aldığınız performans ne orandaydı? Ben de bu işlemci ile APU sistem toplamayı düşünüyorum da bi fikrinizi alayım dedim.

Sistemim
-AMD 7890k
-2x4 8GB Hyperx 2400 MHz
-a68hm-e33 v2
-1 TB 7200 RPM
-240 GB SSD
-500w Güç kaynağı

Max fiyat: 800 TL.

Apu da hangi grafik işlemci kullanıldıysa eşdeğerini bul crossfire yap hatta bunun hakkında konuda açılmış forumda bir incele tıkla .

Sistemim
-AMD 7890k
-2x4 8GB Hyperx 2400 MHz
-a68hm-e33 v2
-1 TB 7200 RPM
-240 GB SSD
-500w Güç kaynağı

Bu sistem ile aldığınız performans ne orandaydı? Ben de bu işlemci ile APU sistem toplamayı düşünüyorum da bi fikrinizi alayım dedim.

Bence apu toplama sonra yetmeyecek performansı değiştirmek isteyeceksin

Crossfire önerilmiyor artık, onun yerine X4 860K alıp, OC yapıp iyi bir ekran kartı ile kullanılması öneriliyor. Zen mimarisini bekleyin, 1 ay gibi bir süre kaldı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı