AMD A10 7850k Crysis 3 ve GTA V oynama

samet11378

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 3 adet sorum var. Cevaplarsanız sevinirim.
1. Ben sistemimi değiştirmek istiyorum ama işlemcide karar veremedim. A10 7850k alarak gta 5 crysis 3 gibi oyunları oynayabilir miyim ? Ekranım 720 p düşük orta gibi oynar mıyım?
2. Oyunda işlemci çok önemli değil diyorlar. A10 7850k işlemcisi bütün oyunlar için yeterli mi? Belki sonra crossfire yapılacak bi ekran kartıda alabilirim. Yoksa fx den bi model mi tercih etmeliyim gerek var mı yüksekte oynatması gerekmiyor. Düşük bile yeter yani fx ile 7850k işlemcisi arasında uçurum mu var?
3. 7850k için 8 gb ram alıcam bu ram hızımı önemli yoksa düşük cl mi önemli mesela
a-1866 mhz cl.9
b-2133 mhz cl.11
Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söz konusu A10 işlemcinin içerisinde hiçe sayılmayacak derecede performans veren bir GPU olduğundan dolayı APU'larda işlemci, ekran kartını da barındırdığından önemli bileşen haline geliyor. Bütün oyunlar için yeterli diyebilirim. FX serisi başka bir dünya. FX işlemci alacağınızda ayrı bir ekran kartı almanız da gerekiyor. APU sistemde bellek olarak B tercihini seçmeniz en doğrusu olacaktır. APU'da frekans değerleri önemli belleklerin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı