AMD A10 7870K 2500 TL sistem yükseltme

Assassins Connor

Hectopat
Arkadaşlar ben RAM'imi, SSD'imi ve ekran kartı almak istiyorum.
Bütçe 2500 lira.
Kullandığım RAM 4x2 8 GB 2400 MHz DDR3 (16 GB yapmak istiyorum)
Anakartım MSI A68 HM E33 v2.
PSU 350W. (Yazacağınız özelliklere yetecek Watt'a olması)
SSD'im 240GB. (HDD yapmak istiyorum çünkü daha fazla depolama alanı var)
İşlemcim AMD A10 7870K APU işlemci. (Bu işlemcinin ekran kartı zayıf GTA 5 falan oynayabileciğim ve darboğaz yaptırmayacak ekran kartı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam. Elinizdeki sistemi satıp üstüne para ekleyip yeni nesil sistem almanızı tavsiye ederim. Yalnız sadece bu sistemi yükseltmeyi düşünüyorsanız 2x8 ddr3 ram, rx 560 ekran kartı ve 450w psu alabilirsiniz bütçenize göre.

450 Watt yeter mi? Bir de iyi olan RAM ve PSU bulup link atar mısın.
Bence yeterli olacaktır. Sizi yanlış yönlendirmek istemem o yüzden benden daha bilgili arkadaşlar sana öneri yaparsa daha iyi olacaktır. Bende eskiden fm2+ tabanlı sistem kullandığımdan size yorum yapmak istedim o kadar. Elinizdeki işlemci ve ram satıp, x4 880k eğer bulamazsanız x4 860k da alabilirsiniz ve 8x2 ram alabilirsiniz. Ben zamanında x4 860k ve rx 560 ikilisini kullanmıştım oldukça da iyi bir performansı vardı.

Bence yeterli olacaktır. Sizi yanlış yönlendirmek istemem o yüzden benden daha bilgili arkadaşlar sana öneri yaparsa daha iyi olacaktır. Bende eskiden FM2+ tabanlı sistem kullandığımdan size yorum yapmak istedim o kadar. Elinizdeki işlemci ve RAM satıp, X4 880K eğer bulamazsanız X4 860K da alabilirsiniz ve 8x2 RAM alabilirsiniz. Ben zamanında X4 860K ve RX 560 ikilisini kullanmıştım oldukça da iyi bir performansı vardı.

İşlemci ve ekran kartında hangi oyunlarda iyi performans çıkardı. İşlemciyi değiştirmeme gerek yok bence bir de RX 560 darboğaz yapar mı yaparsa ne kadar azmı çok mu?

İşlemci ve ekran kartında hangi oyunlarda iyi performans çıkardı. İşlemciyi değiştirmeme gerek yok bence bir de RX 560 darboğaz yapar mı yaparsa ne kadar azmı çok mu?
X4 860k RX 560 diye aratırsanız birçok video mevcut. O videolarda ki ile aynı performansı aldım. Darboğaz oyuna göre değişkenlik gösterir zaten. Hani olsa bile çok az olur diye tahmin ediyorum. x4 860k işlemci overclock müsait olduğu için soğutucu alıp 4.3ghz de kullanmıştım ve performansını daha da arttırmıştım. Sanırım sizin işlemci de overclock için müsait.

X4 860K RX 560 diye aratırsanız birçok video mevcut. O videolarda ki ile aynı performansı aldım. Darboğaz oyuna göre değişkenlik gösterir zaten. Hani olsa bile çok az olur diye tahmin ediyorum. X4 860K işlemci overclock müsait olduğu için soğutucu alıp 4.3GHz'de kullanmıştım ve performansını daha da arttırmıştım. Sanırım sizin işlemci de overclock için müsait.

Evet işlemcim overclock yaptım ve 4.1 GHz oldu.
Bir de ben RX 560 alırsam ve 16G RAM yaparsam senin alığın performansı alır mıyım.

Geri
Yukarı