AMD A10 7870K ve RX580 Nitro+ 8 GB darboğaz olur mu?

emretalay1

Femtopat
Daha fazla  
2. el Sapphire RX 580 Nitro+ 8 GB alacağımda darboğaz sıkıntı yaşatır mı?
İleri de sistemimi geliştirmeyi düşünüyorum.

İşlemci: AMD A10 7870K.
Anakart: MSI A68HM E33-V2.
RAM: 4x2 1600MHz.
1TB HDD.
120 GB SSD.
PSU: Gametech 700W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet darboğaz yapacaktır. Ayrıca elinizdeki sistem FM2+ türünde olduğu için sistem geliştirmesi yapamazsınız. Belirttiğiniz sisteme en fazla RX 560 ekran kartını almanızı tavsiye ederim. İşlemci soğutucusu alıp işlemciye OC yapabilirseniz RX 570 ekran kartı da olabilir. Fazlası ciddi darboğaza sebep olacaktır.

Evet darboğaz yapacaktır. Ayrıca elinizdeki sistem FM2+ türünde olduğu için sistem geliştirmesi yapamazsınız. Belirttiğiniz sisteme en fazla RX 560 ekran kartını almanızı tavsiye ederim. İşlemci soğutucusu alıp işlemciye OC yapabilirseniz RX 570 ekran kartı da olabilir. Fazlası ciddi darboğaza sebep olacaktır.

FM2+ derken anlamadım o ne demek. Geliştirmekten kastım ekran kartı aldıktan sonra anakart RAM böyle böyle her ay yeni bir parça almayı düşünüyorum. Bu arada GTX 1650S daha mı iyi olur sizce.

FM2+ derken anlamadım o ne demek. Geliştirmekten kastım ekran kartı aldıktan sonra anakart RAM böyle böyle her ay yeni bir parça almayı düşünüyorum. Bu arada GTX 1650S daha mı iyi olur sizce.
RX 580 yerine GTX 1650S daha iyi bir tercih olacaktır. Yalnız RX 580 ya da GTX 1650S almayı düşünüyorsanız yakın bir zamanda sisteminizi yeni nesil DDR4 olarak güncellemeniz gerekli diye düşünüyorum. Yoksa bu ekran kartları şu an ki sisteminiz ile darboğaza sebep olacaktır. FM2+ anakartınızın desteklediği işlemci grubu aslında. FM2+ grubunda ise üst seviye işlemci kullandığınızdan dolayı, ayrıca artık eski bir sistem kullandığınız için bu sisteme güncelleme yapamazsınız bunu demek istemiştim.

RX 580 yerine GTX 1650S daha iyi bir tercih olacaktır. Yalnız RX 580 ya da GTX 1650S almayı düşünüyorsanız yakın bir zamanda sisteminizi yeni nesil DDR4 olarak güncellemeniz gerekli diye düşünüyorum. Yoksa bu ekran kartları şu anki sisteminiz ile darboğaza sebep olacaktır. FM2+ anakartınızın desteklediği işlemci grubu aslında. FM2+ grubunda ise üst seviye işlemci kullandığınızdan dolayı, ayrıca artık eski bir sistem kullandığınız için bu sisteme güncelleme yapamazsınız bunu demek istemiştim.

Yani bilgisayarımı geliştirirken meslela anakart ve işlemciyi aynı anda değiştirmem lazım. Aksi takdirde alacağım yeni nesil bir işlemci anakartımla uyumlu olmaz. Umarım doğru anlamışımdır.

Yani bilgisayarımı geliştirirken meslela anakart ve işlemciyi aynı anda değiştirmem lazım. Aksi takdirde alacağım yeni nesil bir işlemci anakartımla uyumlu olmaz. Umarım doğru anlamışımdır.
Evet doğru anlamışsınız. Yalnız anakart, işlemci ve RAM aynı anda almanız lazım ki yeni aldığınız parçaları uyumlu bir şekilde çalıştırabilesiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı