AMD A10 7890K 16 GB Sistem 8 GB RAM Görünme Sorunu

MEHMET SEKERLİ

Hectopat
Yer
ANTALYA
Daha fazla  
Meslek
TURİZM SEKTÖRÜ
AMD masaüstü sistem toplamıştım. 8x2 16 GB Kingston bellek var. Fakat BIOS'ta ve bilgisayar açıldığında özellikleri baktığımda 8 GB RAM gözüküyor. BIOS'tan ayarlamayı denedim kaç defa, 2 RAM'i de gördüğünü belirtiyor fakat sadece birini seçebiliyorum. 2'sini birden kullanamıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?
  • AMD A10 7890K İşlemci
  • ASUS Crossblade Ranger Anakart
  • Kingston 8x2 16 GB 2400 MHz RAM
  • SSD 240 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme ramı sonradan taktı isen format at geçer ama sonradan takmadı isen ya anakart ram slotu bozuktur yada ramda bozukluk olabilir. Ramı kit halinde almadıysanız da böyle sorun olmuştur.

Sisteme ramı sonradan taktı isen format at geçer ama sonradan takmadı isen ya anakart ram slotu bozuktur yada ramda bozukluk olabilir. Ramı kit halinde almadıysanız da böyle sorun olmuştur.
Rami aynı aldım 2 sini birden aldım ramı. Formattan öncede 2 ram takılıydı şimdide 2 ram takılı . Anakarttada bir problem yok tek takıyorum 8 gösteriyor , çift takıyorum 8 gösteriyor . Lütfen yardımcı olur Musunuz

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı