AMD A10 7890K APU Sisteme GPU önerisi

Metehan GÜNEY

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle tüm Technopat ailesine selamlar. Bugünkü konumda sizden Technopat aracılığı ile topladığım APU sistem için ekran kartı önerisi istiyorum. Resimde gördüğünüz Aralık 2016 tarihli masaüstü sistem tavsiyeleri başlıklı konuda APU sistem olarak tavsiye edilen sistemi topladım. Size sorum şu. Bu sisteme takabileceğim en iyi veya en ideal ekran kartı nedir? Ayrıca ekran kartı değişince işlemci soğutucumu da değiştirmem gerekir mi? (Stok soğutucu kullanıyorum)? Eğer gerekirse onun içinde tavsiye alabilirim. @Recep Baltaş ve @Ali Güngör sizden de özellikle tavsiye bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Tabii monitör dahil değil sisteme bunu göze alın. Yani o monitöre göre yorum yapacaksanız belirteyim, o monitörü kullanmıyorum.

pcm7.png

1050Ti kullanabilirsin. İşlemci yükü barındıran oyunlarda(CS:GO,BF1) bir miktar darboğaz olacağını söylemeliyim. Soğutucu değiştirmene gerek yok.

Tekrardan affınıza sığınarak soruyorum. Alabileceğim en iyisi GTX 1050 Ti imiş ancak biraz bakındım bu konulardan da fazla pek anlamıyorum, bir sürü GTX 1050 Ti var. Marka farkından tut aynı markanın farklı 1050 Ti'sine kadar birçok farklı ürün var. Hangi ürünü almalıyım çözemedim. Bu yönde tekrar tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Merhabalar,
Aynı sistem bende de var bir kaç parçayı (ram, ssd vb.) daha yüksek aldım sadece. Pubg de 35 fps alıyorum en düşük ayarlarda , 1050 ti alsam ne gibi bir değişiklik olur ve işlemci çok dar boğaz yapar mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı