AMD A6 6400K ve Kingston 4GB 1600 MHz RAM Overclock

• Konuyu başlatan SepuL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

SepuL

Kilopat
Daha fazla  
Benim sistemim soyle:

Anakart:MSi A68HM-E33
Islemci:AMD A6-6400K
Ekran Karti:APU
RAM:Kingston 1600MHz 4GB
PSU:450W

Yapmak istedigim RAM olabildigince yuksek MHz'ye cikarmak istiyorum. Ve islemciyi de overclock yapmak istiyorum.

Biri varmi ?

Ramler X.M.P. destekliyorsa profiller dahilinde OC yapabilirsin. Ramin desteklemediği bir hıza OC yapılmıyor bildiğim kadarıyla yapılsa da çok riskli. Onun dışında işlemciyi AMD Overdrive programıyla OC yapabilirsin. BIOS üzerinden doğrudan çarpanı yükseltebilirsin ancak bildiğim kadarıyla bu anakart çarpan değiştirildiğinde CPU voltajını otomatik olarak veriyor ve bu değer olması gerekenden çok daha yüksek değerler olabiliyor. İlk olarak AMD Overdrive'ı dene derim. Bir de OC Genie olması gerek sanırım 65W TDP APU'ları kendisi otomatik OC yapıyordu.

X.M.P desteklemiyor ramleri 1866mhz biosdan cikarinca hic sorun olmadi simdi islemciyi overclock ediyorum.Overdrive den ekran kartimida overclock ede bilirmiyim ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı