AMD-A6-9925 Valorant kasma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Makala

Hectopat
Daha fazla  
AMD-A6-9925 Radeon r4, 5 compute cores 2C+3G 2.6 GHz işlemcim var ve ekran kartım Radeon R4 Graphics bilgisayara bir ara Valorant yüklemiştim ama oyun tam sıkerken kastığı için oyunu oynayamaıştım ve disk alanım kısıtlı olduğu için silmiştim (128 GB) o zamanlar 4 GB RAM'im vardı ama eski kırık bilgisayardımda 8 GB RAM doluğunu öğrendim ve onu taktım. CS:GO neredeyse oynanmıyordu o zaman ama şimdi 25-35 FPS'de olsa oynanıyor sizce Valorant oynayabilir miyim ona göre diskte yer açacağım ve bana neden tam silahımı sıkerken kastığınnı açıklabilen varsa mutlu olurum (ekran kartı 512 MB)

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO'da aldığın FPS ile eşdeğer bir FPS alırsın büyük ihtimalle çünkü yazdığına göre işlemcin 2 çekirdekli ve ekran kartın 512MB olduğunu belirtmişsin. Ben de eski bilgisayarımda CS:GO ve Valorant oynarken ikisinde de 40-60 FPS arası alıyordum. 8 GB RAM Valorant için yeterli bir miktar fakat MHz değerlerini de belirtirsen daha iyi olur. Ayrıca ekran kartının Bit değeri de önemlidir ancak 512MB bir ekran kartı ne kadar yüksek Bit değerine sahip olursa olsun hem model hem de VRAM olarak çok yetersiz kalacaktır. Eğer akıcı bir şekilde oynamak istiyorsan 4 çekirdekli bir işlemci (örneğin AMD A8 serisinden) ve uygun fiyatlı bir ekran kartı istersen, AMD'nin HD serisi ekran kartlarından güçlü ve uygun fiyatlı bir kart temin ederek hem CS:GO hem Valorant'ta güzel bir FPS değeri alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı