AMD A8 7650K ve ASRock FM2A88M Pro3+ uyumlu mudur?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Dış Ticaret
Arkadaşlar kuzenim bilgisayar alacakmış ve bana danıştı. Ben de sizlere danışmak istedim. Şöyle bir sistem dizdim bütçe çok kısıtlı olduğu için.

Bütçe: 1100 TL

Bilgisayarı kullanım amacı CS:GO, H1Z1, GTA5 gibi oyunları en düşük ayarlarda bile olsa oynamayı amaçlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca yeni nesil APU tercih edebilirsin. A6-9500 türü. İleride Ryzen yükseltmesi de yapılabilir böylelikle.

Edit: A8-9600 daha iyi.

Eğer sıfır olmak zorunda değil ise bütçeyi çok az aşarak çok daha güçlü bir sistem toplayabilirim.
Kusura bakma ceza yüzünden yazamadım 2.el düşünmüyorlar.

Ayrıca yeni nesil APU tercih edebilirsin. A6-9500 türü. İleride Ryzen yükseltmesi de yapılabilir böylelikle.

Edit: A8-9600 daha iyi.
Yeni nesilde x4 950 nasıl bir işlemci alınır mı?

İşlemci olarak iyi sayılır çok da değil. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Ama X4 950'de dahili GPU yok, ayrı olarak ekran kartı takmak zorundasın. Ekran kartı işlemci kombinasyonu daha iyi olur çünkü, senin sitemde baktım 1333 Mhz RAM takmışsın, o frekans ile APU'dan verim bekleme. APU alacaksan RAM frakansları 2000 üstü olması gerekir iyi verim için. Bu yüzden RAM'i de fazla almak zorundasın, 1-2 GB'ını APU içerisindeki GPU'ya ayırmak zorundasın. Bu yüzden APU pek mantıklı değil, çok sorunu var. X4 950- GT 1030 yaparsan daha mantıklı olur.

Bi kasa eklersen 1300 küsür yapar, PSU dahili alsan da olur. Fazla güç harcamaz bu sistem.

Ama pahalı gelirse bu şekilde, işlemci ve ekran kartını çıkar, onun yerinde a8 9600 ve 4 GB 2400 Mhz RAM eklersen kasasız ve PSU'suz, 1140 civarı yapar. Ama o kadar fark için ekran kartlı almakta fayda var bence.

upload_2018-1-30_21-3-56.png

İşlemci olarak iyi sayılır çok da değil. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Ama X4 950'de dahili GPU yok, ayrı olarak ekran kartı takmak zorundasın. Ekran kartı işlemci kombinasyonu daha iyi olur çünkü, senin sitemde baktım 1333 Mhz RAM takmışsın, o frekans ile APU'dan verim bekleme. APU alacaksan RAM frakansları 2000 üstü olması gerekir iyi verim için. Bu yüzden RAM'i de fazla almak zorundasın, 1-2 GB'ını APU içerisindeki GPU'ya ayırmak zorundasın. Bu yüzden APU pek mantıklı değil, çok sorunu var. X4 950- GT 1030 yaparsan daha mantıklı olur.

Bi kasa eklersen 1300 küsür yapar, PSU dahili alsan da olur. Fazla güç harcamaz bu sistem.

Ama pahalı gelirse bu şekilde, işlemci ve ekran kartını çıkar, onun yerinde a8 9600 ve 4 GB 2400 Mhz RAM eklersen kasasız ve PSU'suz, 1140 civarı yapar. Ama o kadar fark için ekran kartlı almakta fayda var bence.

Eki Görüntüle 279599
Sağ ol bilgilendirme için o zaman biraz daha bütçe ayırıp ekran kartı almak gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı