AMD A9 9425-AMD Radeon 530 FPS çözümleri

firatekec

Femtopat
Daha fazla  
Merhabala, r laptopumun modeli Lenovo Ideapad S145-15AST. FPS konusunda yüzümü güldürmedi açıkçası, çok uğraştım yeni driverlar olsun falan. Sonra uzun uğraşlar sonucu bir nebze de olsun FPS'i düzelttim, hala tam olarak ekran kartını kullanamasam da.

Öncelikle güncel sürümü DDU programıyla kaldırın ve onun yerine AMD Radeon 19.9.2 sürümünü kullanın.

adsız2.png

Sistem>geçişli grafikler>çalışan uygumalar>kurulmuş profilli uygulamalar kısmına gelin ve "gözat" kısmından oyununuzu ekleyin "yüksek performans" olarak kullandığınızda Radeon 530'u kullanıyor.
Görev çubuğundan Radeon ayarlarının üzerine gelip sağ tıklayın ve ekran kartı profili>performansı en iyi duruma getir kısmını seçin.

Adsız.png

Pil'in üzerine gelin, sağ tıklayıp güç seçeneklerine tıklayın ve "plan ayarlarını değiştir" kısmına tıklayın aşağı indiğinizde bu kısımları performans olarak ayarlayın.

Ekran Alıntısı.PNG

Arama kısmına "grafik ayarları" yazın.
Klasik uygulama kısmı seçili olsun ve "gözat" kısmından oyunlarınızı ekleyin.
En son olarak "yüksek performans" seçin.

Adsız1.png

Eğer FPS'iniz de artış olursa yorumlarda belirtin ki FPS mağdurları da faydalansın.
İyi forumlar 😊

Radeon 530, çok güçsüz bir GPU. Ne kadar şey yapmaya çalışsanız da performansınız düşük olacaktır.
Evet dediğiniz gibi zaten kullanım alanı oyun oynayan insanlara hitap etmiyor. Aşırı sessiz bir laptop, onun dışında benim bu konuyu açmam bilgisayarın normalde 60-70 fps vermesi gerekirken normalde 50-40 civarlarında fps vermesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı