AMD A9 9425 ve Radeon 530 sistemde formattan sonra kullanılabilir RAM miktarı düşmesi

Ghost3xperience

Decapat
RAM
8GB DDR4
SSD veya HDD modeli
256 GB SAMSUNG SSD
Ekran kartı
RADEON 530
İşlemci
A9-9425
Merhaba, bilgisayarıma daha önceden Aldığımdaki kurulu gelen Windows 10 mevcuttu ancak daha sonrasında birkaç sebepten ötürü 7'ye geçmiştim 7'ye geçtikten sonra 8 GB DDR4 RAM kullanılabilirliği 6,61 e düştü. Şimdi şöyle harici ekran kartım var ancak daha önce kullanılabilir RAM 6,61 değildi yani bu sebepten ötürü düşmedi başta belirteyim. Yardımcı olabilecek birisi var mıdır? donanım bilgilerini aşağıda belirtiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (4).png

Ekran Görüntüsü (3).png

Dipnot: MSConfig ve BIOS'um güncel denendi BIOS'da ise RAM ile herhangi bir ayar yok.
Ekran Görüntüsü (5).png

Bu da detaylı bilgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç sebepten kaynaklanabiliyor bu sorun fakat en bilineni için çözüm yazayım, olmazsa yine yazarsınız.

>Windows tuşu+R ile çalıştırı açın.
>msconfig yazıp enterlayın.
>Önyükleme sekmesinden Gelişmiş seçenekler'e tıklayın.
>Bellek üst sınırı onay kutusu işaretli ise tıklayıp işaretini kaldırın ve Tamam'a tıklayın.
>Bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar kontrol edin.

BIOS güncel değilse güncelleyin.
Not olarak düştüm bios güncel şu an.
Birkaç sebepten kaynaklanabiliyor bu sorun fakat en bilineni için çözüm yazayım, olmazsa yine yazarsınız.

>Windows tuşu+R ile çalıştırı açın.
>msconfig yazıp enterlayın.
>Önyükleme sekmesinden Gelişmiş seçenekler'e tıklayın.
>Bellek üst sınırı onay kutusu işaretli ise tıklayıp işaretini kaldırın ve Tamam'a tıklayın.
>Bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar kontrol edin.
Denendi.

Geri
Yukarı