AMD Autocad açmıyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Serg

Hectopat
Merhaba. Başlıkta da görebildiğiniz gibi babamla böyle bir ikileme düştük. Ben AMD'nin iyi olduğunu babamsa bilgisayarcı bir arkadaşının anısı üzerine Intel diyor. Arkadaşı şirkette AMD kullanmış ve autocad bile açamadığı için (?) hepsini değiştirdiğini söyledi. Recep abi bana AMD FX-8120 3.1 GHz, 16 MB, AM3, 8 Çekirdekli BOX İşlemci önerdi. Böyle birşeyin olma imkanı var mı? AMD bende böyle birşey yapabilir mi? siz ne düşünüyorsunuz?

Not: bu arada Recep abinin diğer önerdiklerini merak edenler şu aderese bakabilirler:

https://www.technopat.net/forum/mas...yde-oynayabilecegim-bir-oyun-bilgisayari.html

CHIP Online'da haberlerin altına yorum yapan bir kendini bilmez vardı. Adını hatırlamıyorum şu an. Her iki lafında bir AMD'yi kötülerdi.

AMD'nin Autocad açmaması için hiçbir neden yok. İki işlemci de x86 mimarisi kullanıyor. Babanın işyerindeki arkadaşı bence ihaleden kendine para araklamak için AMD'leri sattırıp Intel aldırmış. Aklıma tek gelen bu...

Zaten Rusya gibi analitik düşünmenin üst düzeyde olduğu ülkelerde AMD kullanım oranı %50'lere ukaşırken bizde insanlar i3 i5 ve i7'den başka bir şey bilmez ve bilgisayarlarında hiçbir zaman kullanmayacakları aptal aptal benchmark progrmaları çalıştırırlar.

Dizüstü PC alırken pil ömrüne bakmayan bir toplum var sonuçta :) AMD almaz, ama bilgisyarının pil ömründen şikayet eder...

Ekran kartında bellek miktarına bakar vs. vs....

Gönül rahatlığıyla alabilirsin o işlemciyi. Babanın arkadaşını da buraya yolla, biraz feyz verelim ona...

Ya öyle adamlar var ki Burak abi, öylesine bi bakkala işimiz düştüde gittik adam hani anlar bide onun yorumunu alayım test edeyim diye sistemimi saydım nasıl dedim adam ekran kartı olmamış 1 GB gelseydin bana 2 GB GT220 takardık mis gibi dedi... Şaka gibi ya.

Bakkal amca bana 1500 rpm fan sattı fan çalışken yapraklarını sayabiliyorum.

Hahah çok iyimiş :D Bende oyun performansında iyi olduğunu söylemiştim. Teşekkürler

Merhaba. Sistem toplayacağım ve arkadaşlarım "3 yıla yanar o" "i7 daha iyi" "AMD kötü" tarzı şeyler söylediler. Ben böyle olduğunu düşünmüyorum ama yakında sistem toplayacağım için de korkuyorum.Sizce AMD dedikleri kadar kötü mü?

Bak kardeşim, amd'yi Fp olarak tanıyo millet. Yani fiyat performans, yani bütçesi 1500'TL ve altındakiler için öneriyo millet... Artık senin bütçen 2000'TL-2500'TL ve üstü'ise intel seçmelisin. Ve yok öyle Birşey kim söyledi kötü olduğunu amd'nin. Sen istersen bütçeni söyle, biz sana yardımcı oluruz, eyer oyun amaçlı istiyorsan. ;)

Arkadaşım benim fiyat aralığım 1500-1800tl arası. Alttaki başlıklarda görebilirsin Recep abi bana AMD fx 8120 önerdi.Bende kendimce araştırma yaptım ve gayet üstün performanslı olduğunu gördüm. Recep abi bunu kotamın 1500 TL üzeri olmasına rağmen önerdi.Aklıma şu soru geliyor. AMD dedikleri kadar kötüyse nasıl Intelin rakibi olacak kadar kötü? Recep abinin önerdiği sistem AMD olduğu için anakart da ona uyumlu.Ben saatler içerisinde alacağım bu sistemi. i7 sanırım oyun için fazla özellikli i5 yeterli gibi görünüyor.Fakat youtube da baktığımda AMD fx 8130 i5'i yenmiş.i5 alacaksam hangi anakartı almalıyım? Çok büyük çelişkiye düştüm.Lütfen yardım edin.

Bir önceki mesajınızda AMD Autocad açmıyor mu dediniz, cevapladık. AMD'nin gayet iyi bir işlemci olduğundan bahsettik. Şimdi saldırgan bir başlıkla yine AMD hakkında konu açıyorsunuz.

Gerçekten öğrenmek mi istiyorsunuz, yoksa AMD'yi mi kötülemeye çalışıyorsunuz, anlamak zor. Bu konuyu diğer konunuzla birlşetiriyorum. Eğer AMD hakkında benzer bir başlık daha açarsanız, sizi "Spam O-Matic" ile banlamak zorunda kalacağım. Bu, sadece technopat değil, Spam O-Matic kullanan dünya üzerindeki diğer bütün forumlara üye olmanızı engelleyecektir...

Dayanıklılık konusunda Intel kadar başarılı deil dediğin işlemci, 8.6 GHz ile dünya rekoru kırdı. Rekorlar kitabuna girdi. Intel'in hiçbir işlemcisi bu hıza ulaşamadı! Gönül rahatlığıyla AMD alabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı