AMD bombayı patlattı! Yeni nesil Ryzen 4000 mobil işlemciler geldi

cleancoder

Kilopat
Evet arkadaşlar, AMD masaüstünde yakaladığı ivmeyi mobil tarafa getirmeye kararlı. Bunun sonucu olarak yeni 7NM mimarisini mobil tarafa da taşıdı ve 8 çekirdek, 16 izleğe kadar olan mobil işlemcileri pazara giriyor. Kapı arkasında, Vega 11 grafik yongasına sahip Ryzen 4000 mobil işlemcilerin, GTX 1650 Max-Q harici GPU ile gelen 9.nesil ve hatta 10.nesil Intel rakiplerini dahi sollayacağı konuşuluyor.

Umarım böyle çıkar ve umarım biz tüketiciler bu rekabetten karlı çıkarız. 4 çekirdek işlemci görmekten bıktık artık. ASUS AMD'li oyuncu laptopları tanıttığına göre, piyasa fena sallanacak demektir. Intel'in uzun süredir, arza yetişemediği ve OEM üreticilerini zorada bıraktığı da biliniyor. Hatta sektörde şok etkisi yaratan bir kararla, bu sorun için 6-7 yıllık 22NM Pentium işlemcileri tekrar üretmeye dahi kalkmıştı(link)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir başka bomba Ryzen 9 4900HS için: ASUS confirms Ryzen "9" 4900HS Renoir CPU - VideoCardz.com

Son düzenleme:
Dövizdeki yükselme devam ettikçe bize hiçbir yararı olmaz diye düşünüyorum, evet AMD tarafı uygun ve performanslı ürünler çıkarmaya devam ediyor ama mağlum ülkemizin durumu ortada ben karamsarım.

Umarım 2020 yazına kadar birçok dizüstü bilgisayarda görmeye başlarız. Yazın dizüstü bilgisayar alma niyetim vardı. Fiyatı da Intel'e göre uygun olursa kesinlikle tercih ederim. R5 4500U ile 4600U modelini gözüme kestirdim.

AMD'ye döviz yükseliyor da Intel'e yükselmiyor mu? Alacak adam yine alacak.
Ben genel anlamda karamsarım. Alacak adam her türlü alır da ülkenin parasının gittikçe değer kaybetmesi alacak adamların alım gücünü zorlar.

Keyifle izliyorum :) Fuarın yıldızı AMD olmuş gerçekten. 2020 yılında çıkacak olan ve şuan üstünde çalışılan 100'den fazla laptop modeli AMD işlemciyle çıkacakmış arkadaşlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

ASUS'un Ryzen 4000'li laptopları;

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı