AMD Catalyst Control Center ile Adrenalin'i Beraber Kurma

SorunluKişi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, eğer konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın, yazılım kısmında driver ile ilgili bir şey bulamadım.
Sorum şu olacaktı:
AMD A10-7870K APU ve RX460 GPU kullanıyorum. Bilgisayarıma format attım ve şu an sadece Adrenalin sürücüsü yüklü. Format atmadan önce AMD Catalyst Control Center ile Adrenalin beraber kuruluydu çünkü işlemcime AMD Catalyst Control Center'dan hız aşırtma yapıyordum. Fakat sanırsam iki sürücünün beraber kurulu olmasından kaynaklı; oyunlarda, ekranda karıncalanmalar oluyordu. Ben yine işlemcimi hız aşırtma yaparak kullanmak istiyorum ama bunu manuel yapabilecek kadar yeterli tecrübem ve bilgim yok. AMD, AMD OverDrive diye uygulama çıkartmış ve onda da AutoClock var fakat bir türlü yapamadım. Sonuç olarak, işlemcimi sorun çıkartmadan AMD Catalyst Control Center'dan veya AMD OverDrive'dan nasıl OC yapabileceğim konusunda bana yardım eder misiniz?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :).

Merhabalar. O programlar yerine manuel olarak BIOS üzerinden işlemciye OC yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu sayede daha fazla performans elde edebilirsiniz. X4 860K işlemciye sahip sistemimde bende ilk başta sizin bahsettiğiniz OverDrive üzerinden OC yapıyordum ama pek performans elde edememiştim. BIOS üzerinden 4.5 Ghz yaptığım vakit biraz olsun performans artışı sağlamıştım. Ayrıca Catalyst Control Center eski bir sürücü ve OverDrive ise destekten kalktı diye biliyorum. Sistem özellikleriniz tam olarak nedir? İşlemciye OC yapacaksınız fakat kullandığınız işlemci soğutucusu da önemli bir faktör.

Merhabalar. O programlar yerine manuel olarak BIOS üzerinden işlemciye OC yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu sayede daha fazla performans elde edebilirsiniz. X4 860K işlemciye sahip sistemimde bende ilk başta sizin bahsettiğiniz OverDrive üzerinden OC yapıyordum ama pek performans elde edememiştim. BIOS üzerinden 4.5 Ghz yaptığım vakit biraz olsun performans artışı sağlamıştım. Ayrıca Catalyst Control Center eski bir sürücü ve OverDrive ise destekten kalktı diye biliyorum. Sistem özellikleriniz tam olarak nedir? İşlemciye OC yapacaksınız fakat kullandığınız işlemci soğutucusu da önemli bir faktör
Merhaba. Sınav senem olduğum için çok bakamıyorum buralara. Kusura bakmayın. Kullandığım soğutucu stok, AMD OverDrive ile otomatik oc yapmayı halletim. Voltage boost' u tikleyip 'start' a bastım. 20 dk civarında bilgisayarın ekranı gidip geldi. Sonra otomatik yeniden başladı ve maksimum ghz ve çarpan sayısını gösterdi. OC yi etkin kılmak için her pc açılışında AMD OverDrive ı açıp 'apply settings' yapmanız gerekiyor yoksa stok halinde kalıyor. Onun haricinde yanıtınız için teşekkür ederim ama manuel oc yapmayı pek bilmiyorum ve maddi durumdan dolayı da işlemcimi denek olarak kullanmayı pek istemiyorum. Eğer öğretmek isterseniz buna açığım tabii ki de :) Bilen birinin yardımıyla yapmak kesinlikle bana yarar sağlayacak, beni geliştirecektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı