AMD Chipset Sürücü Yükleme/Güncelleme Sorunları

Fatih Işık

Gigapat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selamlar.

Birçok AMD kullanıcı yonga seti sürücüleriyle ilgili sorunlar yaşamıştı. AMD tarafından yeni bir sürücü yayınlandı. Bazı önemli hatalar giderilmiş ve mevcutta bulunan bazı sorunların da farkındalar. Detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sürücüleri AMD destek sayfasından indirebilirsiniz.

Ben her bilgisayar açıldığında kurulum ekranı gelmesi sorunuyla karşılaşıyorum o geçmiş midir yoksa bir alakası yok mu?

C:/AMD, %appdata%/Roaming/AMD ve %temp% klasörlerinin hepsini silip son sürümü yüklememe rağmen sorunum devam ediyor. Her bilgisayar açıldığında bir çarpı tuşuna basmaktan zarar gelmez sanırım. :/

Dosya Ekleri

• ss220.PNG
    ss220.PNG
    69 KB · Görüntüleme: 88
Yükleyicinin bir alt paketi en son sürüme güncelleme sorunu. Geçici çözüm: Önceki tüm alt paketleri kaldırın, yeniden başlatın ve tam yonga seti paketini yeniden yükleyin.
Ben sorun yaşadım. Bir önceki driverı kurmayı denemiştim. Sonradan ilerlemediği için iptal ettim ama yüklenmiş heralde. Yenisini denediğimde kurulamadı. Böyle bir şey belirtilmiş ama önceki alt paketler nasıl kaldırılıyor bir fikrim yok. Bilen varsa yardımcı olabilecek sevinirim.

AMD Cleanup Utility kullanmadım ama sanırım bununla eski sürücüleri kaldırabilirsiniz. Bunu bir araştırın.
Yok, ilgili sayfadaki bilgiye göre bu araç işinize yaramıyor sanırım.
AMD Cleanup Utility, daha önce yüklenmiş olan AMD sürücü dosyalarını, kayıt defterlerini ve sürücü deposunu Microsoft Windows ® 7 ve üstünü çalıştıran sistemlerden tamamen kaldıracak şekilde tasarlanmıştır . Temizleme işlemi, AMD ekran ve ses sürücülerinin yanı sıra AMD yazılım bileşenlerinin kaldırılmasını içerir, ancak GPIO, SATA, USB vb. Gibi AMD yonga seti sürücü bileşenlerini kaldırmaz.

AMD Cleanup Utility, sistemi başarılı bir sürücü yüklemesi için hazırlamaya yardımcı olur, ancak yalnızca Windows Denetim Masası'nın Programlar ve Özellikler seçeneğini kullanan normal kaldırma prosedürü başarısız olduğunda kullanılmalıdır.

AMD Cleanup Utility kullanmadım ama sanırım bununla eski sürücüleri kaldırabilirsiniz. Bunu bir araştırın.
Yok, ilgili sayfadaki bilgiye göre bu araç işinize yaramıyor sanırım.
Bilemiyorum pek de gerek yok aslında yakında format atacağım ama insan bir işi tam yapmak istiyor. Şuanda oynadığım birkaç oyun var. Onları bitirince ve yeni büyük Windows güncellemesiyle format atacağım bilgisayara. Eski chipset driverları silmek mümkünse en azından öğrenmiş oluruz.

Geri
Yukarı