AMD "Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır" Olmama Sorunu

gkhn98

Hectopat
Öncelikle hepinize merhaba.
Benim iki tane ekran kartım var. Birisi Intel HD Graphics diğeri de AMD Radeon HD 7400M Series.
Oyunları AMD ekran kartım üzerinden oynamak istiyorum ama oyunları sürekli Intel ile açıyor. Masaüstüne sol tıkladığımda Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır seçeneği yok, AMD ile alakalı bir tek Catalyst Control Center var. Oda zaten süs gibi duruyor. Hiçbir şeye yaradığı yok. AMD'nin sitesinden driverleri yüklemek istiyordum ama nedense 7400M Series yoktu. Otomatik yükleyicide de sorun yaşıyorum. Ne yaptıysam yararlı olmadı, bir türlü getiremedim şu Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır seçeneğini. Bence driverler tam değil. Bu yüzden de sorun yaşıyorum. Lütfen biri şu sorunu nasıl çözebileceğimi söylesin :( Oyunlar öyle bi kasıyorki deli oluyorum.

405207

405208

405210

Mesela benim iki ekran kartım var ikisi de AMD tek AMD sürücüyle ikisi de kurulmuş oluyor. Atacağım kısmı bul donanım kimlikleri at.

Eki Görüntüle 405319

HDD olabilir diye düşünüyorum. İşlemci desen 4 çekirdekli. Dahli ekran kartım MX130 dan güçlü tek çare HDD geliyor. SSD almadım pahalı diye. Garanti bitince kurcalardım olmazsa HDD çıkartıp SDD taktırım.
Aynen.
Hep AMD kullandım pişmanlıktan başka bir şey değil.

Mesela benim iki ekran kartım var ikisi de AMD tek AMD sürücüyle ikisi de kurulmuş oluyor. Atacağım kısmı bul donanım kimlikleri at.

Eki Görüntüle 405319

HDD olabilir diye düşünüyorum. İşlemci desen 4 çekirdekli. Dahli ekran kartım MX130 dan güçlü tek çare HDD geliyor. SSD almadım pahalı diye. Garanti bitince kurcalardım olmazsa HDD çıkartıp SDD taktırım.
405322

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı