AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası

Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. Masaüstü bilgisayarımda orjinal windows 8.1 e geçtim. Ancak youtube de video izlemek istediğimde ''amd driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu'' uyarısı çıkıyor ve ekran kararıyor kafayı yiyor. Ekran kartının bütün güncellemelerini kontrol ediyorum. Bir türlü soruna çözüm bulamadım.

Acaba ekran kartı windows 8.1 desteklemiyor mu ?

Ekran olarak sunny axen 22'' televizyon kullanıyorum. Ekranda arada bir çizgiler ekranda renklerde oynamalarda oluyor. Youtubeden video izleyememek çok acayip sinir ediyor.

• ASUS M5A 78 L-M LX3
  • AMD RADEON HD 5600/5700
  • AMD FX (TM)-6300 SİX CORE
  • Creative Sound Blaster Z PCIE Ses Kartı
  • Cooler Master RR-VTPS-28PK-R1 Amd + İntel Vortex Plus CPU Fan
  • Logitech Z-506 Surround 5+1 Speaker 980-000431

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu bilemedim ama ekran kartı 8.1'i destekliyor. 4000 ve altı için destek yok.

tPPEOWA.png

Son düzenleme:
Teşekürler hocam sağolun. Destekliyor ama sorun bir türlü çözülmüyor. Yüksekova'dayım elektrik burda büyük sorun 150 Volt gelirken birden 230 Volt olabiliyor. Boost marka 600 Watlık ups var. Acaba voltajlardan kaynaklanan bir arıza olabilirmi. Bilgisayarım çok iyi fakat internet üzerinden video izleyememek üzüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun pek çok sebebi var. Ekran kartınız arızalı olabileceği gibi başka sebepleri de olabilir. Tavsiyem O.C yaptıysanız standart saat hızlarına dönmeniz ve stres testi yapmanız. Sorunlu durumdaki ekran kartına stres testi yapmak ne kadar riskli olduğunu bilmiyorum ama stres testi sonrasında daha sağlıklı yorum yapabilirsiniz. Beta sürücü kullanıyorsanız resmi sürücüye geçin, tüm Windows güncellemelerini yapın, sıcaklıkları ve GPU voltajlarını gözlemleyin, GPU ayarlarının hepsini default'a getirin hatta sistem BIOS ayarlarını da default'a getirin. PSU'dan şüpheleniyorsanız 12V ne durumda bakın. Bu durum ekran kartından olduğu gibi başka bir donanımdan da kaynaklanabilir. nvidia forumlarında bunun RAM ve CPU'dan bile kaynaklanabileceği söyleniyor mesela. RAMlerinizi test edin, işlemcinize O.C yaptıysanız default hızına getirin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı