Çözüldü AMD driver güncelleme yeri gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Norman Jayden

Kilopat
Katılım
2 Eylül 2017
Mesajlar
5.628
Çözümler
11
1642643365672.png


Normalde bu sekmedeydi driver güncelleme sekmesi, yok olmuş. Nereye gitti?

Konuda yazılanı uyguladım ve düzeldi. Bir ara ekran kararmıştı ve USB çıkarınca gelen ses gelmişti. Bir şeyler olduğu belliydi. Windows driveri bozmuş sağ olsun.
AMD sürücülerini güncellesem sürücüler bozuk çıkıyor, güncellemesem Windows kendi zorla bozuyor. Satıp konsol alacağım en sonunda.
 
Son düzenleme:

Sekar

Decapat
Katılım
4 Temmuz 2019
Mesajlar
885
Çözümler
3
Evet maalesef Windows kafasına göre ekran kartı sürücüsü yüklüyor. Aynı sorundan bende müzdaribim, kalıcı bir çözümü yok ama geçici çözümler var. Windows ekran kartını güncellendiği zaman aygıt yöneticisi üzerinden "eski sürücüye dön" özelliğini kullanırsan Windows o sürücü güncellemesini tekrar yapmaz, bu şekilde geçici olarak sorununu çözebilirsin. Yani güncelleme gelince Windows'un güncellemeyi yüklenmesine izin ver, sonra aygıt yöneticisinden güncellemeyi geri al, böylece geçici olarak sorunun çözülür.
Geçici çözüm dememin sebebi ekran kartına yeni bir sürücü sürümü çıktığında sen önceki güncellemeyi yükletip geri kaldırmış olsan bile yeni sürücü gene de kuruluyor o yüzden Update üzerinden gelen her ekran kartı sürücü güncellemesinde bu işlemi yapman lazım maalesef.
 

qiOTin

Kilopat
Katılım
22 Nisan 2016
Mesajlar
519
Çözümler
2
Yer
Blazar
Bu konu hakkında @Recep Baltaş da değerlendirme yapmıştı. Güncel sürücüyü kursak bile update üzerinden Windows 11 kendince stabil versiyonu yüklüyor. Çok saçma bir durum ne yazık ki. Bu durumu gören yazılım ekibi (gördüklerine inanmıyorum) ne iş yapıyor anlamış değilim. İsteğe bağlı yüklemeler kısmına atmak çok zor bir iş olmasa gerek.
 
Yukarı