AMD E1-2100 Windows 10'dan 8.1'e dönülürse FPS artar mı?

Burak Köz

Hectopat
Herkese merhabalar. Laptop kullanıcısıyım ve Windows 10 Pro kullanıyorum CS:GO'da sabit 10-15 arası FPS alıyorum acaba 8.1'e dönersem FPS'em artar mı? Lütfen yanıtlayın. Şimdiden teşekkürler. Bilgisayarımın özellikleri;
AMD E1-2100 APU HD Graphics 8210.
6 GB RAM (5.44 kullanılabilir)

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler 🙏

Yaptığı etki az olur. CS:GO işlemciyi kullanan bir oyun işlertim sistemi dürümek ayar yapmak 10-15 yapmazda 20-25 yapar. Bunlar en iyi seneryo hiçbir değişiklik olmayadabilir

Herkese merhabalar. Laptop kullanıcısıyım ve Windows 10 Pro kullanıyorum CS:GO'da sabit 10-15 arası FPS alıyorum acaba 8.1'e dönersem FPS'em artar mı? Lütfen yanıtlayın. Şimdiden teşekkürler. Bilgisayarımın özellikleri;
AMD E1-2100 APU HD Graphics 8210.
6 GB RAM (5.44 kullanılabilir)

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler 🙏

Artar hem de nasıl artar. Bende 3 GB RAM var 1 GB ekran kartı çift çekirdek işlemci var 8.1 kullanıyorum CS:GO'da 50, Valorant'ta 40 FPS alıyorum. İnsan düşük FPS'ye alışında kendini 60FPS oynuyormuş gibi hissediyor :D

Değişmez, eskiden sürekli konular açılıyordu. Windows 10 RAM'i sömürüyormuş da Windows 7 tüy gibiymiş de falan filan. 1 veya 2 FPS fark eder ya da etmez, daha çok performans veren Windows 10 olacaktır.

8.1 kur, hiçbir fark olmadığını görünce geri dönersin.

Ayrıca Windows 10 RAM kullanımını mevcut RAM miktarınıza göre belirliyor. Windows RAM kullanmasın istyorsanız:
  • Kasanızı açın.
  • İşlemcinin yanında takılı olan RAM'lerinizi sökün.
  • Bilgisayarınızı RAM olmadan kullanın.
  • Böylece bilgisayarınız RAM kullanmayacak, sizin de kafanıza rahat edecek, bizim de.

Hepinizin yorumu için teşekkürler ama CS:GO'da 800x600'de her şey Low'da oynuyordum atölye de olmama rağmen 10 FPS alıyordum İnternet'ten bayağı araştırdım ama FPS artmadı bir yönteminiz var mı: Not 640x480'de oyun daha çok kasıyor 800x600'de daha rahat nedense.

8.1 kur, hiçbir fark olmadığını görünce geri dönersin.

Ayrıca Windows 10 RAM kullanımını mevcut RAM miktarınıza göre belirliyor. Windows RAM kullanmasın istyorsanız:
  • Kasanızı açın.
  • Işlemcinin yanında takılı olan RAM'lerinizi sökün.
  • Bilgisayarınızı RAM olmadan kullanın.
  • Böylece bilgisayarınız RAM kullanmayacak, sizin de kafanıza rahat edecek, bizim de.

Recep usta döktürüyor.

Geri
Yukarı