AMD ekran kartı konusunda sizce kendini geliştirmiş midir?

RTX 3090'dan bile güçlü kart çıkarsa saçma sapan siyah ekran Wattman gibi sorunların olmayacağının garantisi yok. Burada AMD kartlara 4-5K para verip bu sorunları yaşayanlar var. Şahsen ben o kadar para verip siyah ekranla uğraşsam aynı gün çöpe atarım kartı. AMD'nin yapması gereken güçlü kart çıkarmak değil sorunsuz kart çıkarmak malzeme kalitesinden kaçmamak.
AMD malzeme kalitesinden mi kaçıyormuş?

Bakkal mı bunlar? Nalburcu mu nasıl yani?

RTX 3090'dan bile güçlü kart çıkarsa saçma sapan siyah ekran WattMan gibi sorunların olmayacağının garantisi yok. Burada AMD kartlara 4-5K para verip bu sorunları yaşayanlar var. Şahsen ben o kadar para verip siyah ekranla uğraşsam aynı gün çöpe atarım kartı. AMD'nin yapması gereken güçlü kart çıkarmak değil sorunsuz kart çıkarmak malzeme kalitesinden kaçmamak.

3090'dan güçlü kart arayan yok ki zaten. 8K oyunculuk için erken. 3080'e denk ve daha ucuz bir kart yapsalar yeter.

Benim beklentim, daha son kullanıcıya yönelik olması, sorun çıkarmaması ve GeForce Experience gibi bir uygulama. Bide şu iş için olan ( Vega ) kartlara biraz daha önem vermeleri.
Vega konusunda bilgim yok ama sürücülerde genel olarak 1 tık daha iyiler.

Fanboyluğa gerek yok @lengthok adlı arkadaşın sorununu çözemedim.
Başka konularda da denk geliyorum NVIDIA babanın şirketi galiba? Ya da sponsor mu oldu sana? Ne bu saçmalama isteğin?
Şu ucuz mevzusundan dolayı kartlar dandik oluyor zaten. Sürücü sorunları sadece yazılımla alakalı değil.
Aynen sürücü sorunu yazılım ile alakalı değil...

Ucuz olmasının nedeni AMD'nin karttan malzeme çalması değil saçmalama lütfen.

F/P dediğimiz şey nedir onu bir öğren.

Başka konularda da denk geliyorum NVIDIA babanın şirketi galiba? Ya da sponsor mu oldu sana? Ne bu saçmalama isteğin?

Aynen sürücü sorunu yazılım ile alakalı değil...

Ucuz olmasının nedeni AMD'nin karttan malzeme çalması değil saçmalama lütfen.

F/P dediğimiz şey nedir onu bir öğren.
Evet karttan malzeme çalıyor. Sürücü sorunlarını sadece yazılım ile açıklamak tam anlamıyla fanboy mantığı.

Evet karttan malzeme çalıyor. Sürücü sorunlarını sadece yazılım ile açıklamak tam anlamıyla fanboy mantığı.

Siz AMD'yi merdiven altı bir şirket falan mı zannediyorsunuz?
Intel 10700K'ya Wraith Prism'den daha iyi bir soğutucu koysun da görelim.
Konudan biraz bağımsız olarak yeni nesil AMD kartlarda RT çekirdeği ve RTX özelliği olacak mı?
Evet, olacak.

Geri
Yukarı