AMD ekran kartı mantıklı mı?

• Konuyu başlatan yl08
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B

yl08

Decapat
Selamlar.
Linkteki monitöre sahibim. Monitörde AMD FreeSync özelliği mevcut. 6-7 bin liraya yeni bir kasa toplamak istiyorum ve monitördeki FreeSync özelliğini kullanabilmek için AMD ekran kartı almayı düşünüyorum. İnternette araştırdığıma göre AMD ekran kartları çok ısınıyormuş. Sizce FreeSync özelliğini kullanabilmek için AMD ekran kartı almak mantıklı mı? Bir de AMD ekran kartının yanına Intel işlemci alsam bir sorun olur mu? Genellikle CS:GO oynuyorum.

Selamlar.
Linkteki monitöre sahibim. Monitörde AMD FreeSync özelliği mevcut. 6-7 bin liraya yeni bir kasa toplamak istiyorum ve monitördeki FreeSync özelliğini kullanabilmek için AMD ekran kartı almayı düşünüyorum. İnternette araştırdığıma göre AMD ekran kartları çok ısınıyormuş. Sizce FreeSync özelliğini kullanabilmek için AMD ekran kartı almak mantıklı mı? Bir de AMD ekran kartının yanına Intel işlemci alsam bir sorun olur mu? Genellikle CS:GO oynuyorum.

AMD ekran kartları güzel ancak driver sorunları var NVIDIA alırsanız rahat edersiniz yine de size kalmış.

Selamlar.
Sadece Freesync için ise mantıklı olmaz. Nvidia kartlarda da Freesync monitörle G-Sync açılabiliyor.

Diğer açılardan bakarsak ben olsam Nvidia alıp sorunsuz kullanırdım ama bazıları da sorun yaşama ihtimalini göze alıp daha ucuza daha iyi performans veren AMD kartlara yöneliyor. Tercih meselesi.

FreeSync monitörler de G-Sync destekliyor artık. Yanı AMD kart almak gibi bir zorunluluğunuz yok. Isınıyor mu? Isınıyor. Buna bağlı olarak da daha güçlü soğutmazlar koyuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı