AMD ekran kartı yazılım güncellemesini yapmazsak ne olur?

JEASHU

Hectopat
Ekran kartımızın sürücüsüne gelen güncellemeyi yapmazsak ne olur?

1656931634538.png

Bir şey olmaz. Zorunluluk yok ben her güncelleştirmeyi yüklemiyorum.

Ekran kartı ile ilgili bir problem ya da performans kaybı hissedersem güncelliyorum.

Zorunluluk yok. Örnek olarak oynadığınız oyun ile ilgili bazı düzenlemeler gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda yapabilirsiniz. Tavsiyem ise WHQL gelmediği sürece yapmayın.

Yeni gelen sürücülerde oyunlara ve iş yazılımlarına dair bilinen hatalar düzeltilir. Ayrıca firmanın kendine ait olan teknolojilerindeki hatalar da düzeltilir. Ek olarak kartının destekleyeceği yeni bir teknoloji çıktıysa o teknolojinin çalışması için güncelleme getirilmiş de olabilir. Yani yeni sürücülerin gelmesinin birden fazla sebebi bulunur.

Eğer yeni gelen güncellemeyi yapmazsan da anlattığım şeylerden mahrum kalırsın. Mesela 22.5.2 güncellemesinde Sniper Elite 5 oyunu için destek gelmiş. Eğer sen bu güncellemeyi yapmazsan Sniper Elite 5 oyununda sorunlar yaşayabilirsin, hatta oyuna hiç giremeyebilirsin de. Bu sadece bir örnek.

Daha detaylı açıklamaların olduğu güncelleme notlarını okumak için aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsin. İngilizcen yeterli değilse sayfanın dilini Türkçeye çevirip okuyabilirsin. Buraya teker teker yazmam mümkün değil.

22.4.1 sürümünden 22.5.2'ye geçersen DX11 kullanan oyunlarda %15'e yakın performans artışı kazanırsın. DX12 kullanan oyunlarda ise %10'a kadar.

1656932474981.png

Kaynak : New Updates to RSR and DX11 Performance Optimizations

Hatta kendi yaptığım testleride atayım.

Kasım driverı

1656932755766.png

22.5.2 güncellemesi ile birlikte aynı ayarlar.

1656932798565.png

Son düzenleme:
22.4.1 sürümünden 22.5.2'ye geçersen DX11 kullanan oyunlarda %15'e yakın performans artışı kazanırsın. DX12 kullanan oyunlarda ise %10'a kadar.

Eki Görüntüle 1440562

Kaynak: New Updates to RSR and DX11 Performance Optimizations

Hatta kendi yaptığım testleride atayım.

Kasım driverı.

Eki Görüntüle 1440568

22.5.2 güncellemesi ile birlikte aynı ayarlar.

Eki Görüntüle 1440569

Bana şimdi 22.6.1 güncellemesi geldi bunda nasıl bir yarar sağlar?

Yeni konular

Geri
Yukarı