AMD ekran kartı yüzde yüz sorunsuz çalıştırma ayarları

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
AMD ekran kartı sürücü sorunlarıyla karşılaşanlar alttakileri uygulayabilir. Keyfiyen sevdiğiniz bir özellik varsa aç kapa yapıp stabil çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz.
Ben aşağıdaki ayarları kullanıyorum.
Bu ayarları sırasıyla yapın. Sıra önemli. Bunları yaptıktan sonra yeniden başlatın.

Sürüm 19.12.3 için ayarlar;

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

Ayrıca 144 Hz monitörünüz varsa ve bellek frekansı sürekli 1750 MHz takılı kalıyorsa ve boşta bile sıcaklık değeriniz yüksekse aşağıdaki yaptığım videoyu izleyin ve ona göre yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD ekran kartı sürücü sorunlarıyla karşılaşanlar alttakileri uygulayabilir. Keyfiyen sevdiğiniz bir özellik varsa aç kapa yapıp stabil çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz.
Ben aşağıdaki ayarları kullanıyorum.
Bu ayarları sırasıyla yapın. Sıra önemli. Bunları yaptıktan sonra yeniden başlatın.

Sürüm 19.12.3 için ayarlar;

Eki Görüntüle 475120
Eki Görüntüle 475121
Eki Görüntüle 475122
Eki Görüntüle 475123
Eki Görüntüle 475124

Ayrıca 144 Hz monitörünüz varsa ve bellek frekansı sürekli 1750 MHz takılı kalıyorsa ve boşta bile sıcaklık değeriniz yüksekse aşağıdaki yaptığım videoyu izleyin ve ona göre yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani herşeyi kapatın diyosun?

Dediğim ayarları bir dene öyle bak. AMD'nin sitesinden indirdim. Eğer olmuyorsa işlemci darboğaz yapıyordur.
Son sürüm her şey stok (yani size göre bazı şeyler açık) bir sorun yaşamadım RX570 ile. Lakin her yeniliği kapatmak evet stabilite olarak fayda sağlayabilir.
Edit*
1576885508232.png

Hocam dediklerinizi uyguladım :) Oyun oynanmıyor. Tekrar kendi ayarlarıma dönüyorum teşekkürler :)

Son sürüm her şey stok (yani size göre bazı şeyler açık) bir sorun yaşamadım RX570 ile. Lakin her yeniliği kapatmak evet stabilite olarak fayda sağlayabilir.
Edit*
Eki Görüntüle 475891

Hocam dediklerinizi uyguladım :) Oyun oynanmıyor. Tekrar kendi ayarlarıma dönüyorum teşekkürler :)
X3440 ile oynanmaz tabi kral.
@Shadow Ryzen İndirme linkini atabilir misin acaba bulamadım da 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı