AMD ekran kartları neden kullanlımıyor?

Nyaan_Neko

Hectopat
Daha fazla  
Kullanıcıların çoğu NVIDIA ekran kartlarına yöneliyor, halbuki AMD'nin NVIDIA'dan aşağı kalır yanı yok, DLSS gibi teknolojilerin birçok alternatifi AMD kartlarda da var ancak insanlar NVIDIA alıyor. Benim bilmediğim bir sorunu mu var bu AMD'nin? İnternette sadece birkaç yazılımsal sorun olduğu yazıyor onlar da tek tük oluyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılıyor, kitlesi NVIDIA kadar olmasa da fazlaca var. Belirli serilerde Wattman hataları yaşandığı ve o dönem bir türlü çözümü bulunamadığı için belirli kişiler ön yargılı yaklaşabiliyor ki normal. AMD genel olarak sürücü konusunda başarılı bulmadığım bir firma özellikle GPU konusunda. NVIDIA'da bir güncelleme geldiğinde en kötü 1 hafta bekler, yorumları okur geçiş yaparsınız. Fakat AMD'de güncelleme gelse dahi "çalışıyorsa elleme" mantığı ağır basıyor. Wattman çok çektirdi kullanıcılara.

Render performansı, alışkanlıklar, çekinceler, NVIDIA'nın teknolojilerini güzel pazarlaması vb. çok fazla neden var. Bugün sokakta çoğu insana sorsan hala "Intel işlemciler kraldır, AMD ısınıyor" der. Herkes çok detaylı bilgiye sahip olmuyor genelde ne duyuluyorsa, biliniyorsa ona yöneliyorlar. Radeon kartlar 6000 serisinde güzel bir yer ve isim edindiler fakat oturması için zaman lazım.

Kullananlar az değil. DLSS denilen teknoloji görüntüyü çamura çeviriyor. RT de çoğu oyunda kullanılamıyor performans kaybı yüzünden. AMD, R ve 5000 serisi ile fazla müşteri kaybettiği için bu halde piyasa.
Çamur gibi dediniz merak edip Cyberpunk 2077 Rtx 2080 super ile DLSS on off yaptım ikiside kaymak gibi görüntü verdi😊 Kapalıyken 25 açıkken 85 fps alıyorum.Ray tracking de de bence muhteşem görüntüler çıkıyor.Rt kapalı açık arası da fark ediyor.Bu yüzden rx6900 almak istemedim, Rtx 3080ti de fiyatı yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı