AMD FX 4100 4.7 GHz Overclock Yapma

Nqvelist

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar başlıkta da bahsettiğim gibi işlemcimi Cooler Master Hyper T4 soğutucu yardımıyla 1.6v vererek hız aşırtma uyguladım, Prime95 ile 30 dk stabilite testine soktum. En son 60 dereceyi gördü. Sizce yaptığım doğru bir şey mi? Oyun oynarken test etmedim ama uzun süre oyun oynarsam 70 dereceyi göreceğini düşünüyorum. Lafın kısası ısı derecesi sizce iyi mi ve böyle kullanmaya devam etmeli miyim? Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

arkadaşlar yardımınızı bekliyorum....

Hocam dediğiniz voltaj degeri yüksek. Fakat söylediğiniz gibi herhangi bir ısınma problemi yok ise ve Prıme95 adlı programda 30 dakika boyunca test edip bir sorunla karşılaşmadıysanız bu şekilde kullanabilirsiniz. Ekran kartınız nedir ?

Arkadaşlar işlerim yoğun olduğu için mesajlara bakamadım yorumlarınız için teşekkür ederim.
ekran kartım hd7870
benim anakartımdan olsa gerek 1.6 v vermeme rağmen cpu-z en fazla 1.5.5 e çıktığını gösteriyor, yani benim verdiğim değerde vermiyor, bakmayın ne kadar 1.6 desemde şimdi aklımda değil ama şöyle yazim ortalama 1.6.5 civarı bi rakam dı neyse işte o kadar çekmiyor enerji, galiba bundan olsa gerek işlemcim ortalama bi sıcaklıkta takılıp kalıyor yarım saaat lik prime 95 testinde. Bu arada benim bilgisayar başında geçirdiğim zamanın 4 de 3 oyun oynamakla geçiyor o yüzden pek günlük kullanım söz konusu değil, son olarak bu şekilde devam etmelimiyim??

1 saatten fazla gta 5 oynadım, işlemcim 70 derece yi geçmedi ve performans kaybı yok. Bu arada bahsetmek istediğim bişey var, ekranım 7 senelik ilk bilgisayarımdan kalma 19 inç lcd vga 1440-900 çözünürlüğünde 60hz'lik caper mönitörüm var, gta 5'i ultra ayarda msaa kapalı minimum 35 maximum 85 ortalama 45-55 fps arası akıcı oynayabiliyorum siz ce iyimi??

4.5 GHZ veya 4.6 GHZ seviyelerine indirin işlemcinizi. Voltajıda düşürün. 70 derece AMD işlemciler için yüksek bir sıcaklık degeri.

Azz Ben 4.4 ghz hızında bi stabilite yakalımıştım maximum 57 derecede, şimdi tekrar 4.4'de indirirsem performans kaybım ne kadar olur tahmini??

Şunuda belirtmek isterim stock soğutucumla 80 derece civarı 2 sene kullandım bi sorun çıkmadı...

4.4 iyi bir deger. Pek bir performans farkı olacagını düşünmüyorum. Şöyle de birşey var hocam sizin işlemcinizin mimarisi eski. 5.0 GHZ bile olsa iyi bir performans elde edemezsiniz. 4.4 GHZ 57 derece güzel degerler. O şekilde kullanın. İşlemcinizin saglıklı çalışma sıcaklıgı 70 derece ve altı bu arada.

Yorumlarınız için teşekkürler 4.4 de çektim, bence de bu şekilde kullanmak daha sağlıklı olucak.

Bende G3258 var benzer 65-69 derecelerde seyrediyor prime95 ile. Prime95 testi sistemi tam yük altına sokmak için var. Oyunlarda hiçbir zaman karşılaşmayacağınız bir durum. Sıkıntılı olacağını sanmıyorum ama yüksek voltaj sıkıntı çıkartabilir. Kaldı ki arkadaşlar gerekn yorumu yapmışlar. Ancak ben FX 4100 ile nasıl bir performans aldığınızı merak ediyorum. Oyunlardaki fps değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı