AMD FX 4300'e OC için soğutucu önerisi

UgurDur

Hectopat
Yer
Technopat Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar, FX 4300'ü OC etmek istiyorum fakat stok fan yetersiz kalır diye düşünüyorum. Sistemi aşağıda belirttim ve sizden ricam bana uygun fiyatlı iyi soğutabilecek FX 4300 için bir soğutucu önermeniz ve PSU m bunun için yeterli midir onu söylemeniz.
ASUS Dual RX 460.
AMD FX 4300.
8 GB Kingston RAM.
Anakart: Gigabyte 970A-DS3p rev(2.1x)
HP 250GB HDD.
240 GB SSD.
365 W orijinal HP PSU.

Kasan nedir? Bu arada elindeki güç kaynağı yetersiz gelebilir eğer çok OC yapacaksan. OC yaptıkça işlemcinin W değeri artacak çünkü.

Yani 400W bir PSU aldığımı varsayarak bana bir soğutucu önerir misiniz? Ve PSU kesin yetersiz mi olur_
Tam modeli vs. veya görseli var mıdır? Kasana sığıp sığmaması açısından soruyorum ona göre öneri yapacağım.
Kasaya sığması açısından bir sorun olmayacağından eminim sorun yok o açıdan.

Yani 400W bir PSU aldığımı varsayarak bana bir soğutucu önerir misiniz? Ve PSU kesin yetersiz mi olur?
Kesin yetersiz demek doğru olmaz, 12V değeri önemli. PSU'nun üzerinde bir etiket varsa resmini atarsan yardımcı olabiliriz.

Bulabilir misiniz veya bulduğunuzda gördüğünüz fiyata değer mi bilmiyorum ama kendi ikinci sistemimde FX-8150 işlemciyi Thermaltake NIC F3 ile soğutuyorum. 160w TDP değeri var soğutucunun. OC için yeterli olursa tavsiye edebilirim. Kurulumu da basit. Bende OC yok onu da belirteyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı