AMD FX-6100 alınır mı?

mylibelik

Hectopat
Bir süredir DDR3 bir anakart ve çok pahalı olmayan ama iş gören bir işlemci arıyordum. Ve aklıma AMD FX-6100 ile ASUS M5A78L-M ikilisi geldi. Şu anda R9 270X ekran kartı kullanıyorum. PUBG'de falan kaç FPS alırım sizce? Bir de önerdiğiniz işlemciler çok zor bulunabilen işlemciler olmazsa sevinirim.

Maalesef PUBG için AM3 platformu ve R92 270x ekran kartı yeterli olmayacaktır. Boşuna AM3 platformuna yatırım yapmayın. Bütçe belirtirseniz belki bir çözüm bulabiliriz.

Dediğin işlemciyi tavsiye etmem ancak fizik motoru işlemciye yüklenmeyen ya da eski oyunlarda sıkıntı çekmezsin işlemci açısından; ama r9 280'de kullandım 30 fps civarındaydı çoğu güncel oyunda.

DDR4 platformuna geçtiğiniz için buna uygun ram almanız gerekiyor. Ram içinde bütçe ayırmak zorundasınız.
DDR3 için uygun bir anakart ve işlemci bulamaz mıyız? Çünkü gerçekten RAM almak istemiyorum. Bir de H81M-K anakart ve G3258 işlemci yapsam yetmez mi?
Dediğin işlemciyi tavsiye etmem ancak fizik motoru işlemciye yüklenmeyen ya da eski oyunlarda sıkıntı çekmezsin işlemci açısından; ama r9 280'de kullandım 30 fps civarındaydı çoğu güncel oyunda.
FX-6100 ile mi kullandın? Bir de güncel oyundan kastın nedir?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı