AMD FX 6100 CPU Sıcaklığı 255 Derece Gözüküyor

mamileite

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar. Amd 6100 Fx işlemciyi kullanıyorum.Oyuna oynarken 5-10 dakika sonra işlemci ısısı birden 255 dereceyi gösteriyor (stok fan kullanmıyorum) ve işlemci kullanımı 3900 MHz'den birden bire 1400 MHZ'ye düşüyor ve sabitleniyor. Bunun düzelmesi için bilgisayarımı yeniden başlatmam gerekiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Başka arkadaşlarda da görmüştüm aynı sorunu.
  • Anakart: MSI 760GM-P23 (FX) (MS-7641)
  • Ekran Kartı: GTX 760
  • Ram: 2x4 DDR3
  • İşlemci Soğutucum: Cooler Master Hyxper Tx3 Evo

255 derece olma olasılığı yok dostum. Program hatalıdır. 255 derecede bir işlemcinin sağlam kalma gibi bir ihtimali yok. Zira bazı metaller dahi 255 derecede sıvı forma geçiyor, eriyor yani.

Kullandığınız program nedir? Oyundayken SS atar mısınız?
kullandığım program playclaw ve overdrive işlemci tabiki 255 derece olmuyor olsa yanar patlar fakat öyle gösteriyor aynı sorunu yaşayan başka kişileride gördüm onlarda 255 derece gösteriyordu bu yazılımsal bir hata olabilirmi acaba yani birden fazla kişide 255 göstermesi. Ve işlemci kullanımını 3900 dan 1400 e çekiyor bu yüzden.

255 derece olma olasılığı yok dostum. Program hatalıdır. 255 derecede bir işlemcinin sağlam kalma gibi bir ihtimali yok. Zira bazı metaller dahi 255 derecede sıvı forma geçiyor, eriyor yani.
Hatalı olduğunu biliyorum dostum zira bu yüzden işlemci kullanımını 1400 Mhz ye düşürüyor ve bunun üzerine tabiki performans 60 fps lerden 15 - 20 fps ye düşüyor.

Kardeşim bende aynı anakartta FX4100 işlemcisinde aynı problemi yaşıyorum 1400 MHz sabitlendi ve -185℃ gösteriyor ki bu doğru olamaz çözdüysen nasıl çözdün yardımcı olursan sevinirim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı