AMD FX-6100 İşlemci Soğutucu

Ekin GÖK

Hectopat
Selamlar, önceden bir işlemci soğutucu önerisi istemiştim ama önerilen soğutucunun boyutları kasaya fazla geldi onun yerine önerebileceğiniz küçük boyutlu ama işlevli bir işlemci soğutucu var mıdır?
Önceden önerilen soğutucu Dark Freezer X94'dü.
İşlemci: AMD FX-6100
Anakart: ASUS M5A78L

Dosya Ekleri

• IMG_20200430_175524.jpg
    IMG_20200430_175524.jpg
    729,3 KB · Görüntüleme: 95
Dostum bütçeni de söylersen ona göre ürün öneririz. Kasan küçük o yüzden işlemci soğutucunda küçük olması lazım bu da fan boyunu küçük tutmak demek bu da +fan sesi demek. Bunu göz önünde bulundurman önemli. İleri de sistem değiştireceksen soğutucuyu 1 kere almakta fayda var bu yüzden şimdilik büyük ve soğutması güzel bir kasa alıp ileride sağlam soğutma alman taraftarıyım. Buna göre yardımcı olabiliriz.

Bütçe yaklaşık 350-400 TL, bir de kasa fotoğrafta küçük görünmüş sanırım kasanın içi büyük, yeni sistem toplanabilecek kadar hatta 😀. Ses konusunda problem olmaz. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Bütçe yaklaşık 350-400 TL, bir de kasa fotoğrafta küçük görünmüş sanırım kasanın içi büyük, yeni sistem toplanabilecek kadar hatta 😀. Ses konusunda problem olmaz. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

https://www.hepsiburada.com/xigmatek-xigmatek-tyr-sd964b-intel-amd-cpu-fan-pm-HB000009GB61 bu ürünün bir eski modelini FX 6300 ile kullanmıştım soğutmasından memnundum hala duruyor evin bir köşesinde ama nerede kim bilir :D. Kasanın modelini yazar mısın?

Son düzenleme:
İkisinden birisi olması lazım tam olarak bunların farkını ölçemeyeceğim, ama sanırım bu da işinizi görür.

İşlemci yüksekliği 160 mm olarak belirtilmiş. Dark Freezer X94 (135 (y) X 95 (g) X 98 (D) mm ) yükseklik olarak mı genişlik olarak mı sığmadı. Eski Akasa Venom'lar falan kalmamış hiç kalsa onları önerirdim ancak şu an piyasada AM3+ uyumlu uygun fiyatlı pek soğutucu yok buna da bakabilirsin.COOLER MASTER Hyper 410R RGB 92mm İşlemci Hava Soğutucu | ITOPYA

Son düzenleme:
Cevap için teşekkürler, önerinizi dikkate alacağım. Fakat bir şey soracağım en kötü sıvı soğutucu bile benim takabileceğim soğutuculardan iyi midir?
Bunun performansı alacağımız hava soğutucudan daha mı etkili olur?

Son düzenleme:
Sorduğum soruya cevap vermemişsin işlemci ile yan kapak mesafesini kendin bir ölç kule tipi oluyorsa Hyper T4 ( ben FX 8350 ile kullanmıştım şimdi R5 3600 ile kullanıyorum memnunum) Hyper 212 Evo çok çok fazla işini görecektir. Sıvı soğutma daha iyi olur ama bütçe meselesi FX 6100'e sıvı soğutma ne kadar mantıklı bilemiyorum nihayetinde işlemciyle sıvı soğutma aynı fiyat karar senin. Bu sıvı soğutucuyu arkadaşım R5 3600 ile kullanıyor memnunum dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı