AMD FX 6100 sistem alınır mı?

hrkN

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yakın bir arkadaşımdan aşağıda ki özellikte ki bilgisayarı almayı düşünüyorum ama önce size danışmak istedim.
Aşağıdaki sistemle H1Z1, GTA V, OverWatch, BF1 gibi oyunları oynayabilir miyim ?

İşlemci : AMD FX(tm)-6100 Six-Core Processor
RAM : 8 GB Hi Level 1333 MHZ tek slot
Ekran Kartı : Grafikler AMD Radeon R7 200 Series : 240
Sabit Disk : 700 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Overwatch için test videolarına baktım. Tahminen 30-40FPS ile oynayabilirsin. İşlemci fena değil daha iyi bir ekran kartıyla yükseltilebilir sistem. Yalnız eski nesil sistem ve 2. el olduğu için fiyat çok önemli tercih konusunda.

Elinde yeni bir bilgisayar alabilecek bütçen var mı belki uygun fiyata güncel ve performanslı bir sistem toplayabiliriz. Bir de arkadaşın bu bilgisayarı kaça satmayı düşünüyor.

Merhaba,uyarı aldığım için yazamadım. Elimde 1000 tl bir fiyat var. Arkadaşım sistemini bu fiyata satacakmış bende duyunca size danışmak istedim.

Merhaba öncelikle o fiyata 2. el daha iyi bir bilgisayar alabilirsin. 1 ay öncesine kadar yeğenime 900 liraya 2. el toplama bilgisayar aldım i 3 4. nesil HD 6790 ekran kartlı 8 GB RAM ve 22'' monitörlü. Eminim senin alacağın sistemden daha iyidir. 1000 lira vereceksen o sistemi alma derim, illa almak istiyorsanız o fiyata almayın düşürsün biraz fiyatı.

Anladım peki toplamaya kalksam daha iyi bir sistem toplayabilir miyim ? Bu sistemin ederi ne kadar ?öğrenci olduğum için üstüne biraz para eklemek için zaman geçmesi gerekiyor bilgisayarımı abim aldığı için şuan acil bilgisayar ihtiyacım var. :)

FX 6100; 200TL
AM3+ anakart; 150-200TL
DDR3 Hi Level 1333Mhz ram 2x4GB; 50TL
R7 240; 150TL
HDD; 70TL
Kasa+PSU; 50TL
Toplam:670TL
Fiyatları sahibinden.com üzerinden verdim. Arkadaşın biraz indirim yapsın 500TL gibi bir fiyatla alabilirsen güzel olur. Ekran kartını satıp RX 460 2GB modelini alırsın 2-3 sene idare eder seni. Arkadaşının da moralini bozmak istemem ama 1000TL bu sisteme çok fazla. 300TL daha koyup üstüne güncel sistem alabiliyorsun. Piyasanın fiyatları belli, madem arkadaşın o da biraz yardımcı olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı