AMD FX 6100'e hangi ekran kartı alınır?

OYun

Picopat
Merhaba AMD FX 6100 bir işlmecim var. İşlmecimden memnunum sağlam ama ekran kartım GTX 650 1 GB değiştirmek istiyorum. Bu işlemciye ne iyi gider?

Elinizde internet var. Biraz da İngilizce varsa daha kapsamlı araştırma yapabilirsiniz. Ben yine yormayayım, direk gayet güzel anlatılmış:

Teşekürler kardeşim ama ben sana darboğaz nedir diye sormadım anlatmak istediğim bu işlemci 1070i yüzde 70 besleyebiliyorsa rx 580 i rahat besler

Benim izlediğim videolarda sıkıntılar vardı, darboğaz gibi. Video gönderin de bakalım bir hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Doğru düzgün bir bu videoyu bulabildim.

Tek oyunla içinden çıkılacak bir iş değil bu, ayrıca videonun ne kadarını izledin bilmiyorum ama bazı zamanlar ekran kartı %100'e kadar çıksa da diğer birçok zamanda tutarsız CPU ve GPU kullanımları var. Sanırım ben 1060'ı izlemiştim. RX 580'de net bir video mevcut değil.

Dediklerimi tekrarlayacağım, bu kadar insan başkalarının canını sıkmak veya herhangi bir konuda yanlış bilgilendirmek için burada değil. Böyleleri var ama onlar fazla barınmıyor burada. Diğer forumlarda da aynı şekilde. Attığım konulardan bahsediyorum, yalan söyleyecek değiller ya?

Oyundan oyuna darboğaz seviyesi değişmekle beraber RX 580 ve FX 6100'de darboğaz yaşanacaktır, bu bir gerçek. Hala kesin konuşmanıza şaşırıyorum. Fazla uzatmanın manası yok. Arkadaş buyursun RX 580'i alsın, sonra foruma konu açınca aynı bu konudaki gibi "darboğaz yapmaz, RX 580 veya GTX 1060 al" çabanızı sürdürebilirsiniz umarım aynı şekilde.

Tek oyunla içinden çıkılacak bir iş değil bu, ayrıca videonun ne kadarını izledin bilmiyorum ama bazı zamanlar ekran kartı %100'e kadar çıksa da diğer birçok zamanda tutarsız CPU ve GPU kullanımları var. Sanırım ben 1060'ı izlemiştim. RX 580'de net bir video mevcut değil.

Dediklerimi tekrarlayacağım, bu kadar insan başkalarının canını sıkmak veya herhangi bir konuda yanlış bilgilendirmek için burada değil. Böyleleri var ama onlar fazla barınmıyor burada. Diğer forumlarda da aynı şekilde. Attığım konulardan bahsediyorum, yalan söyleyecek değiller ya?

Oyundan oyuna darboğaz seviyesi değişmekle beraber RX 580 ve FX 6100'de darboğaz yaşanacaktır, bu bir gerçek. Hala kesin konuşmanıza şaşırıyorum. Fazla uzatmanın manası yok. Arkadaş buyursun RX 580'i alsın, sonra foruma konu açınca şu anki "darboğaz yapmaz, RX 580 veya 1060 al" çabanızı sürdürebilirsiniz umarım zevkle.
Ben hiç darboğaz yapmaz demedim ara ara yapabiliyor onu biliyorum ama oyun oynayacak bir insan yüksek ayarlarda ve yüksek çözünürlükte oynar. Düşük ayarlarda darboğaz yapması normal.son birşey daha bundan 3 sene önce heralde herkes pentium 4560 1050ti sistem topladılar oysa 4560 güçlü bir işlemci mi hayır buradaki mantık şu işlemci oyunda yeterli gücü sağlasın zaten yüksek ayarlarda oyun oynayacağız.

Ben hiç darboğaz yapmaz demedim ara ara yapabiliyor onu biliyorum.

Hocam sen hangi konuda hangi mesajı yazdığını unutuyorsun, ben neyi kanıtlamaya uğraşıyorum sana gerçekten? Aşağıda ne demişsin?
Arkadaşım, ben kafamdan uydurmuyorum. YouTube bununla ilgili test videoları var ve RX 580 ile darboğaz yapmıyor FX-6100.

Bu mesajınla net bir şekilde darboğaz yapmadığını söylüyorsun, şu an dediğin gibi "ara ara yapabiliyor" demiyorsun. Ben de bu cevabına ithafen diyorum ki yapar ama biraz overclock ile işi çözersin, minimuma indirirsin. Ayrıca bak, kendin de diyorsun, overclock işlemine ek olarak grafik ayarlarını arttırınca minimuma iner diye. Başta verdiğin yanlış bilgiden dolayı uzuyor konu.

Tamam, arkadaş RX 570 veya RX 580 alsın, oynayacağı oyunlar için de testlere baksın. Büyük problemler yoksa sonrasında da işlemcisini ve anakartını günceller.

Hocam sen hangi konuda hangi mesajı yazdığını unutuyorsun, ben neyi kanıtlamaya uğraşıyorum sana gerçekten? Aşağıda ne demişsin?

Bu mesajınla net bir şekilde darboğaz yapmadığını söylüyorsun, şu an dediğin gibi "ara ara yapabiliyor" demiyorsun. Ben de bu cevabına ithafen diyorum ki yapar ama biraz overclock ile işi çözersin, minimuma indirirsin. Ayrıca bak, kendin de diyorsun, overclock işlemine ek olarak grafik ayarlarını arttırınca minimuma iner diye. Başta verdiğin yanlış bilgiden dolayı uzuyor konu.

Tamam, arkadaş RX 570 veya RX 580 alsın, oynayacağı oyunlar için de testlere baksın. Büyük problemler yoksa sonrasında da işlemcisini ve anakartını günceller.
haklısın kardeşim biraz saçmaladım kusura bakma.

Geri
Yukarı