AMD FX 6300 3.5 GHZ vs İntel Corei3 4150

Demek istediğim işlemcilerde kararsız iseniz seçtiğiniz anakartlardan hangisi ucuzsa o işlemciyi alın demek istedim.

6300 tavsiye ederim, önbelleği güzel iyi bir soğutucu ile 4.2 Ghz gibi güzel bir rakama o.c yapabilirsiniz.
Bu arada böyle düşünmemek lazım anakart ileriye dönük bir plan içersindede alınabilir fakat idare amaçlı şuan bu işlemci içinde kullanılabilir :).
İki işlemci için alınabilecek anakartlar bir üst versiyonlarını destekleyen soketlere sahip olduğu için vasatın biraz altı 200-250 tl'ye alınabilir bence anakart.

Arkadaşlar saçmalamayı bırakırmısınız..Emrah Şaşmaz anakart çok kötü ve soğutucu alınca fiyat yükseliyor. rampage12 iki işlemcinin fiyatı aynı. Dark Knight i3 4150 alıp h81m-plus alınabilir. İntelde gpu mevcut gerektiği yerlerde kendi gpu'sunu kullanıyor gerektiği yerde ise ekran kartını ve soğutucu gerektirmiyor ve soğutucuya ihitiyacı olmayan bir işlemci. Tek kötü yanı ise çekirdek sayısı az olması ben bununların yerine apu sistem tavsiye ederdim.

Arkadaşlar saçmalamayı bırakırmısınız..Emrah Şaşmaz anakart çok kötü ve soğutucu alınca fiyat yükseliyor. rampage12 iki işlemcinin fiyatı aynı. Dark Knight i3 4150 alıp h81m-plus alınabilir. İntelde gpu mevcut gerektiği yerlerde kendi gpu'sunu kullanıyor gerektiği yerde ise ekran kartını ve soğutucu gerektirmiyor ve soğutucuya ihitiyacı olmayan bir işlemci. Tek kötü yanı ise çekirdek sayısı az olması ben bununların yerine apu sistem tavsiye ederdim.
Arkadaş bize sistem sormuyor ki, sadece işlemci soruyor anakartla beraber. Apu nereden girdi işin içine :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı