AMD FX 6300, Asus M5A78L-M/USB3 ve R9 270 kaç sene götürür?

team4sed

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Dünya
Daha fazla  
Sistem özellikleri:
  • İşlemci: AMD FX 6300
  • Anakart: Asus M5A78L-M/USB3
  • Ram: Kingston Fury 8 GB (2x4)
  • Ekran Kartı: Asus R9 270 DC2 O.C
  • HDD: 500 GB Seagate Sata HDD
  • Kasa: Aopen Nagas g603
  • DVD-RW: Plextor DVD-RW
  • Monitor: Acer H243H 24'' HDMI Monitor

Sorum: Bu sistem kaç yıl idare eder? Satacak olsam ne kadar eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç yıl idare eder derken ne için kullanılacağı önemli. Her oyunu her sene ultra oynayacağım dersen neredeyse her sene ekran kartı değiştirmen lazım mesela. Ama internet ve fm tarzı oyunlar oynarım dersen 5 sene rahat götürür. Ayrıca piyasadaki gelişmeleri de şimdiden öngörmek mümkün değil. Yıllar önce efsane bir işlemci vardı tam hatırlayamadım, herkes aldı beni 5-6 sene götürür diye. 2 sene sonra işe yaramadı...

Daha çok multiplayer oyunlar oynuyorum. Her oyunu ultrada oynayacam gibi bi hevesimde yok gözüme hoş gözüksün yeter. :D Şimdilik gittiği yere kadar kullanayım değilmi?

Sistem günümüz için gayet yeterli, önümüzdeki en az birkaç sene içinde de sıkıntı olmacayacaktır. Güle güle kullanın...

Bir bilgisayarın ömrü garanti süresi kadardır, yani 2 sene.

2 sene sonra çöpe mi atacağız? Ömrü dersen iş değişir, parçaların ömrü kullanım kılavuzlarında yazar ve 8-10 sene civarında olması gerek. Ha bu kadar kullanır mıyız? Zor... Ama garanti süresi dolunca bilgisayarınız çöp oluyorsa nasıl kullandığınızı görmek isterdim :sinsi:

PC parçalarını üreten firmalar bunu garanti süresine göre ayarlıyor. Garanti süresine bitince o pc den herşey bekleyin.

Mesela ben monitör satın aldım. Garantisi 2 yıl idi. Garantisi bittikten 1 hafta sonra bozuldu.
Bir de ekran kartım vardı. Garantisi bittikten 1 ay sonra bozuldu.

PC parçalarını üreten firmalar bunu garanti süresine göre ayarlıyor. Garanti süresine bitince o pc den herşey bekleyin.

Mesela ben monitör satın aldım. Garantisi 2 yıl idi. Garantisi bittikten 1 hafta sonra bozuldu.
Bir de ekran kartım vardı. Garantisi bittikten 1 ay sonra bozuldu.

Bunlar referans olamaz, o zaman ben 2008'de aldığım 2 yıl garantili Acer 5920G laptopumu halen kullanıyorum. Etmediğim işkence de kalmamıştı... Kuzenime aldığımız Exper PC 5. senesinde ve daha format dahi atılmadı... Demek istediğim sizinki biraz şanssızlık olmuş gibi. Aldığımız bir ürün 1 haftada kullanılmaz hale de gelebiliyor, 10 sene de götürebiliyor. Malum yeni teknolojiler ile elektronik biraz şans işi...
İyi forumlar...

Evet haklısınız. Elektronik işi, şans işidir.

O halde bilgisayarda hangi oyunlar oynanacak, başka ne işler yapılacak?.

Ona göre kaç yıl götürür? sorusuna cevap verebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı