AMD FX 6300 Black Edition ile FX 6300 arasındaki fark nedir?

İkisi de aynı işlemci. Sadece sitelerde Black Edition ibaresi eksik yazılmış olabilir.
Çarpan kilidinin açık olduğu anlamına geliyor. FX serisi işlemcilerin hepsinde çarpan kilidi açık olduğundan, kafaya takılacak bir detay değil.
Yeni sistem topluyorsanız, FX mimarisine bulaşmanızı da önermiyorum.

İkisinin farkı yok aynı yani. Bu arada FX6300 almanızı önermem. 2. Nesil Ryzen işlemciler bile çıkmışken FX artık ölü yatırım olur, hatta FX 6300 gibi bir işlemciye bu zamanda para vermek parayı çöpe atmak demektir.

İkisi de aynı işlemci. Sadece sitelerde Black Edition ibaresi eksik yazılmış olabilir.
Çarpan kilidinin açık olduğu anlamına geliyor. FX serisi işlemcilerin hepsinde çarpan kilidi açık olduğundan, kafaya takılacak bir detay değil.
Yeni sistem topluyorsanız, FX mimarisine bulaşmanızı da önermiyorum.
Anakartım AM3+ olduğu için alabileceğim işlemci sayısı az, hangi işlemciyi almamı önerirsiniz?

Bu platforma yatırım yapmayı önermiyorum. Eldekileri satıp yeni bir sistem toplamanızı öneririm.

Bu platforma yatırım yapmayı önermiyorum. Eldekileri satıp yeni bir sistem toplamanızı öneririm.
Sistemdeki parçaları toplayalı 2 hafta oluyor, sadece işlemcimi değiştirmedim. Geçici bir sistem olduğu için uygun fiyatlı bir yükseltme yaptım. Bana önerebileceğiniz AM3+ başka bir işlemci var mı?

Geçici bir sisteme büyük harcamalar yapmayın. FX 6300 alabilirsiniz. Çekirdek sayısı bir şeyi değiştirmeyecek oyunda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı