AMD FX 6300 Overclock

Ömer Kaharaman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, işlemcimi overclock edeceğim. İşlemcim: Amd fx6 6300. O.C yapmayı bilmediğim için Asus optimal'dan O.C yapmak istiyorum. Ancak benim BIOS'um neden böyle değil yapamıyorum. BIOS'umu nasıl böyle yapacağım? Lütfen cevap verir misiniz?

klm.jpg

Hocam Asus Optimal ile dogrudan OC yapabilirsiniz. Aslında en mantıklısı elle voltaj vererek yapmaktır. Asus Optimal seçeenegini seçin. Ne kadarlık bir hız artışı olacak. Kaydedip çıkın. Sonrasında sıcaklıkları kontrol edin. Koyduğunuz eski nesil BIOS size mi ait ? :sansür:

Evet işte bu eski bios var bilgisayarımda nasıl yeni bios a geçerim diye soruyorum. Bu sizin deyişinizle eski nesil bios da asus optimal seçeneği yok onu soruyordum size . Herkezin biosuna bakıyorum yeni nesil , benimkisine bakıyorum eski nesil bunun nedeni nedir ?
Anakartım: asus m578l-m lx3 170 tl bir civarı var

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada nasıl OC yapacağınız anlatılmış. Son BIOS sürüme güncelleyin. UEFI BIOS desteğiniz yok yapamazsınız diye biliyorum.

Saol teşekkür ederim. Bende size bunu soruyordum hep , izlediğim oc videolarında yeni nesil bios vardı , o yüzden nasıl yapacağımı bilmiyordum , teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı