AMD FX 6300 sistem Windows 10 logosundan sonra siyah ekranda kalıyor

unrival1

Kilopat
Daha fazla  
Önceki günler Fortnite oynarken sürekli crash hatası alıyordum, oyundan atıyordu. Sonra GTA 5 oynuyordum, bir anda görüntü gitti. Siyah ekranda kaldı. Klavye ve mouse ışıkları söndü. Fakat kasada fanlar falan çalışıyor. Sonra yeniden başlattım, Windows logosundan sonra siyah ekran verıp klavye mouse ışıkları sönüyor. Fakat kasa çalışıyor. Bende format attım. Yine aynı sorun oldu, Windows masaüstüne kadar gelebilsem de 5 dk sonra yine siyah ekran geliyor. Sorun sizce nerede? Caresiz kaldım. :( Harddisk ve SSD'de problem yok. Eski kasamda denedim. Sorun ekran kartında olabilir mi? Bir de önceki günler mavi ekranda veriyordu ara sıra.

İşletim sistemi: Windows 10 Pro.
RAM: 12 GB DDR3 1333MHz.
İşlemci: AMD FX 6300.
Ekran kartı: Sapphire R7 265 2 GB GDDR5 256Bit.
Power: 650W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump Dosyalarını Paylaşın - Technopat Sosyal yolları takip ederek, dmp uzantılı dosyayı atmanızı isteyeceğim.

FX serisi ısınan bir işlemci, ısındığı zaman kapanma ve bin tane hata almanız normaldir. Termal macun yenilemesi yaptınız mı? Isıyı kontrol eder misiniz?

@Emir M.'nın çözümü de işe yarayabilir, en mantıklısı olacaktır.

Dediğiniz yöntemi yaptım @Emir M. ama driver yüklerken görüntü yine siyah oldu monitörde ışık var ama siyah ekran malum, klavye mouse ışıkları bu sefer gitmedi ama capslock falan bastığımda çalışmıyordu yani ışıgı yanmıyordu bir de siyah ekran olduğu an fanların hızı düşüyor sesten anlayabiliyorum.

Sonra mecbur restart attım yine Windows logosundan sonra ekran siyah oluyor ve klavye mouse ışıkları gidiyor fanların hızı düşüyor.

Dediğiniz yöntemi yaptım @Emir M. ama driver yüklerken görüntü yine siyah oldu monitörde ışık var ama siyah ekran malum, klavye mouse ışıkları bu sefer gitmedi ama capslock falan bastığımda çalışmıyordu yani ışıgı yanmıyordu bir de siyah ekran olduğu an fanların hızı düşüyor sesten anlayabiliyorum.

Sonra mecbur restart attım yine Windows logosundan sonra ekran siyah oluyor ve klavye mouse ışıkları gidiyor fanların hızı düşüyor.
Ekran kartınız fişi çekmeye başlamış. Reballing işlemi ile geçici çözülebiliyor.

Yeni Ekran Kartı Almalıyım o zaman :(
Bugün birdaha denedim güvenli modda her türlü giriyor siyah ekran olmuyor bütün sürüclerü siliyorum fakat normal girmeye denediğimde yine aynı sorun ?
Güncelleme: Az önce ekran kartını devre dışı bıraktım normal çalışıyor sorun vermıyor yine ama sürücü yüklerken yine gidiyor aynısı oluyor ?
Fırınlama işlemi deneyebilirsiniz ama oda uzun ömürlü olmaz.
FIRINLAMA İŞLEMİ YAPTIM VE ESKİSİ GİBİ GAYET İYİ ÇALIŞIYOR

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı