AMD FX 6300 ve GTX770 Tabanlı Sistem Toplama

musa sekmen

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Kimya mühendisi
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki vereceğim linkteki bileşenlerden bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bileşenlerin birbiri arasındaki uyumu nasıl olur ve kafamda soru işareti olarak kasa kaldı bir kaç tane de seçtiğim kasa linkleri koyacağım. Linklerin içinden ya da link dışı kasa önerilerinizi de istiyorum.

Not: Bütçem 2000 TL civarı olduğu için GTX 970 tarzı ekran kartlarının klasmanına önerseniz de çıkamayacağım.

Ayrıca bunların dışında almam gerekenler tam olarak neler. Mesela işlemci için termal macun almalı mıyım? İşlemciye fan almalı mıyım yoksa içinde kendi geliyor mu? Kasa için fan almalı mıyım kasayı alınca içinde fanları da geliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD nerede? Termal macuna gerek yok. İşlemci soğutucu ayrı olarak alırsanız daha soğuk bir sistem toplamış olursunuz.

AMD sistem tercih etmeyin derim. İ3 4170 ve H81 anakart daha iyi bir seçim olur. Bu dediğimi yaparsanız işlemci soğutucu almanıza da gerek yok. Ayrıca o kasaların hiçbirini almayın. Zalman Z3 Plus ve Xigmatek X-Calibre 500W PSU alın.

Fx 6300 işlemcisi çok ısınmayan bir işlemci bu amd çok ısınıyor diye çok abartıyosunuz arkadaşlar o işlemci stok fanla 70 dereceden yukarı çıkmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fx 6300 alan bir insan OC yapacak demektir. OC yapınca sistem mecburen ısınacak. Hele ki yaz aylarında kavrulacak. Onun için iyi bir soğutucu gerekiyor bu işlemciye.

FX 6300 için 12 cm fanlı bir soğutucu şart, sessizlik de isteniyorsa. Bu da 100 150 TL ek masraf demek. Ben O.C yapmak istemiyorum diyenler bile bir soğutucu almak zorundalar. Kısaca en az 60 100 TL soğutucu masrafı var. DirectX 12 çıkınca da İ5'i geçmeyeceğine göre, ekran kartını 1 - 1.5 yıl sonra satıp yükseltmek üzere islemci icin Intel tarafında kalmak daha iyidir ZEN işlemciler çıkana kadar.
FX 6300 alınca da dünyan başına yıkılmaz. Fiyatına göre çok iyi eski olması dışında.

2000 TL'ye çok daha performanslı bir sistem topladım.

Sinerji'den:
2000 TL.jpg

HDD nerede? Termal macuna gerek yok. İşlemci soğutucu ayrı olarak alırsanız daha soğuk bir sistem toplamış olursunuz.
ana bileşenleri ekleyip o tür yan bileşenleri her şekilde olur diye eklemedim

Konu güncel kasa konusu çok önemli. Zalman z3 plus ile yanına bir psu alınca 320 TL ediyor aerocolorun 500W psu dahil kasaları 240TL.

Zalman şart mı? pahalıya geliyor biraz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı