AMD FX 8120 GHz frekans düşmesine bağlı FPS düşüş sorunu

zaphod

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba,

BIOS'tan performans moduna aldım sistemi. Normalde işlemci 3,07 GHZ civarında çalışabiliyor. Rust'ta 60 üzeri FPS alırken aniden FPS 20 civarına düşüyor. O sırada görev yöneticisinden baktığımda işlemci hızının 1,36 GHZ'ye düştüğünü görüyorum. İşlemci 3,07 GHZ ile çalışması gereken durumda ara sıra 1,36'ya düşüyor ve bu da çok fazla FPS düşüşüne sebep oluyor.

Örneğin işlemci 3,07 GHZ'de iken Rust'ta 65 FPS alıyorum ve birden işlemci 1,36 GHZ'ye düşüyor ve FPS de buna bağlı olarak 18-20 FPS oluyor.

Sistem özelliklerim imzamda yazıyor. Son olarak sisteme Asus R7 360 ekran kartı ve Corsair VS650 güç kaynağı ekledim.

Önceki güç kaynağım çok yetersiz ve kalitesiz olduğu için bunun güç kaynağından kaynaklandığını düşünüp bugün Corsair VS650 80+ güç kaynağı aldım ama bu sorun çözülmedi.

Daha önce benzer bir sorun yaşayan ve çözümü hakkında fikri olan var mı?

Edit: BIOS'ta cool & quite ayarı disabled durumunda. Turbo Core Technologhy enabled yaptım. Bu sorun tüm oyunlarda aynı şekilde yaşanıyor.

Ekran görüntüleri aşağıda:

1.jpg 2.jpg

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı