AMD FX 8120 işlemci için soğutucu tavsiyesi?

zaphod

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhabalar.

Şurada işlemci fanından çok fazla ses gelmesi sorunundan bahsetmiştim. İşlemcim için yeni bir soğutucu almaya karar verdim. Bu işlemci için soğutucu tavsiyelerinizi yazabilir misiniz?

Cm Hyper evo 212 en uygunudur. Digerlerine bulasmana gerek yok az ses cok sogutma sifir bas agrisi Cm 212 evo...

Ben fx 8350 kullandim stock sogutucusu tam bir rezalet ama fx islemciler fistikli lokum gibi.

Daha önce açtığım bu konuyu, bugünlerde soğutucu alacağım için tekrar güncelliyorum. CPU %50 fan hızıyla hiçbir ek yük yokken 50-60 derece CPU sıcaklığıyla çalışıyor. %100 hızda zaten sese tahammül edilemiyor, uçak motoru gibi ses çıkarıyor.

Hyper Evo 212'yi daha önce duymuştum. Çok öneriliyor ancak soğutucunun fiyatı benim sistemime göre anlamsız fazla olur gibi geliyor. Ayrıca bu soğutucu stok stoğutucu gibi yukarıya bakmıyor. Yan tarafa üflüyor havayı. Bu durumda işlemciden gelen havayı ekran kartına doğru üflemiş olacak. :) Bu sorun olmaz mı?

Bütçenize uygun bir soğutucu önerelim isterseniz.

80-100 liraya bir soğutucu almayı tercih ederim. Çünkü sistemim iyi bir sistem değil, imzamdan bakabilirsiniz. Soğutucudan ilk beklentim soğutması, sessizlik soğutmaya göre ikinci planda yer alıyor benim için. Ama gidip aldığım soğutucunun da stok soğutucu gibi ses çıkarmasını istemiyorum, ikinci plan derken orayı belirteyim. :)

Hyper Evo 212 çok büyük bir fark yaratacaksa alabilirim de. Ancak dediğim gibi, benim stok soğutucum yukarı bakıyor, bu soğutucu ise yana bakıyor, kasa içi soğutma mekanizmasını bu nasıl etkiler? Thermaltake V2 Midtower kasa kullanıyorum.

Bu soğutucunun fanı da EVO 212 gibi yan tarafa bakıyor. Thermaltake v2 midtower kasa ve MSI 760GM-P21 anakartla ile uyumlu olur mu? Yan durduğunda acaba ekran kartıda doğru mu sıcak havayı üfleyecek?

Thermaltake Contac 21 CL-P0600 kullanıyorum aynı işlemci için ve suğutucunun içinde gelen intel - AMD uyumlu bracketler sayesinde fanın yönünün ne tarafa bakabileceğini ayarlıyorsun ayrıca tek fan ile gelmesine rağmen boş olan tarafı için daha sonradan ilave etmek istersen fan tırnakları geliyor yani daha sonra çift fanlı bir soğutucuya çevirebiliyorsun.

gayet sessiz ve güzel bir soğutucu stok fanın sesinden yılmıştım bu fanı aldım ve kasamda 3 adet 12cm 2 adet 8cm + 2adet 9cm fan bulunmasına rağmen stok fanın gürültüsünün yanında gayet sessiz çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı