AMD FX 8120 Sistem 16 GB RAM Çalışmama Sorunu

BlackStyle

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kasanın içinde anakart üzerinde 4 RAM slotu var. Markası Kingston 4 GB (4 adet) kırmızı HyperX'in bir alt modeli. Onun resmi olmadığı için paylaşamadım, aşağıdakine birebir benziyor.

Kasanın içini komple temizlerken RAM'leri yataklarından çıkardım. Normalde 16 GB olan RAM aşağıda gördüğünüz gibi 12 GB gösterip 8'ini kullanıyor. RAM'lerin yerlerini defalarca değiştirdim ama sorunu çözemedim. Diyelim ki 1 yatak bozuldu eyvallah, ama diğer 3 yatağın direkt çalışması gerekmiyor mu? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Uzun süredir yaşadığım bir sorun, bilgisayarcıya falan da götürmek istemedim açıkçası.
076.png

077.png

078.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart nedir ? MEMok! gibi bir özelliği yok mu ? BIOS sıfırlamayı deneyebilir misin ? Bende de olmuştu, yerlerini değiştirdim düzeldi. 1-2 ay sonra PC'yi temizlerken yeniden oldu bu sefer Anakartımın MEMok! özelliğini kullandım sorunsuz şuan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı