AMD FX-8150 Isınma Sorunu

Merhaba, başlıkta da yazdığım gibi işlemcimde ısınma sorunu olduğunu düşünüyorum. Boştayken 48 - 50 derece arasında dolaşıyor ama yükteyken; 60 - 65, kimi zaman 70 dereceye çıktığı oluyor. Bu değerler normal midir, eğer değilse sistemime uygun soğutucu önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Sistemim:

• Anakart: Asus M5A97 R2.0
  • İşlemci: AMD FX-8150
  • Bellek: Corsair Vengeance 2x4GB Dual Kit
  • Ekran Kartı: MSI R6850 Cyclone Power Edition OC
  • Güç Kaynağı: High Power Performance 550w
  • Sabit Disk: Western Digital Caviar Green 1TB
  • Kasa: Aerocool Strike X GT Red Devil

Normal ama daha serin çalışsın istiyorsan ve birazda OC yapayım diyorsan Cooler Masrer Hyper212 alabilirsin. Almışken iyisini alayım dersen Thermaltake Frio...

Niyetim overclock değil ama stok fanın hem sesi çok fazla hem de yazın olacaklardan korkuyorum.:D Seçenekleri değerlendirip bir karar vermem zorunlu artık.

Eğer stok fan kullanıyorsan normal, daha serin çalışmasını beklememek lazım. Daha serin çalıştıracak ucuz bir soğutucu arıyorum diyorsan bunu al.

VATAN COMPUTER - THERMALTAKE - CONTAC21 LGA775/1155/1156/1366 & AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1

Çok teşekkürler.

Stok fan ile bende aynı değerleri alıyorum.

Demekki sadece bende olmuyormuş, teşekkürler.

Peki bu soğutucuları kasamın içine sığdırabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı