AMD FX 8300 GTX 750 Ti Sistem Windows 7 Mavi Ekran Hatası

Ben Alp Er

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu sorun önceden de vardı. Format attım, BIOS sıfırladım düzeldi. Fakat yeniden ortaya çıktı.
Bugün GTA V oynuyordum oyunun ortasında mavi ekran hatası verdi tekrar açıldı BIOS sıfırlanmamıştı. Sonra sinirlendim ve PES oynayayım dedim, onda da aynısı oldu ve BIOS sıfırlanmıştı. BIOS ile ilgili sorunum vardı zaten. Günde 6 kez BIOS pilini sıfırladığımı hatırlıyorum. Sırf açılmıyor diye kasayı yan çevirip çalışıyordum. Sonra düz çevirip kapağı kapatıp yerine koyuyordum. Bu sefer kasa düz iken çalıştım, biraz zor oldu ama artık hata vermiyordu. Hata ise bilgisayar kapanıyordu, BIOS sıfırlamadan açılmıyordu ve 2 hafta sağlam çalıştı. Mavi ekran hatası vermeye başladı. Sistemim yeni, daha 1 yıl olmadı. Özellikleri:
  • MSI 970-A-G43
  • ASUS GTX 750 Ti Strix
  • AMD FX 8300
  • GSkill Ripjaws 8 GB 1600 MHz
  • Everest Range 7 Kasa 650W PSU
  • Seagate 250 GB HDD
  • WD Caviar Blue 500 GB
  • Corsair LS 120 GB SSD
  • BIOS Güncel
Sistem yetersiz değil, ısı problemi yok. Virüs olduğunu zannetmiyorum. Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar. Recep Abi sen de yardım edersen sevinirim.

Şimdi de bilgisayar kapandı virüs taraması yaparken, açılmıyor. BIOS sıfırlamam gerek fakat yeniden olacağını bildiğim için içimden yapmak gelmiyor. Yeni pil alıp deneyeceğim, sorun çözülmezse servise vereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı