AMD FX-8350 60-70 Dereceye Çıkıyor

utkan1995

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Phoenix Oblivion incelemenizde GPU sıcaklığının 75-80 derecede seyrettiğini gördüm, bu normal bir sıcaklık mı? Sormak istediğim bir diğer soru 2 ay önce topladığım Zalman Z3 Plus kasa AMD FX X8 8350 işlemci Cooler Master TPC 612 işlemci soğutucusu var. CPU sıcaklığım fanlar tam performansta 60-70 derece arası yazın daha da artacağını tahmin ediyorum bu işlemci için tehlikeli mi?

Tam performansta gayet normal. Şundan dolayı normal. Zaten FX-8350 yüksek enerji kullanan bir kart. TDP değeri yüksek. Bu da ister istemez kullanılan enerjinin bir kısmının ısı olarak çıkması demek oluyor. Atıyorum, bahsettiğin işlemci İntel i5 4460 olsa işlemci sıcaklığın normalin üst sınırlarında derdim şahsen. Ama bahsettiğin işlemci için tam yükte 60-70 derece normal. Yazın da 5-6 derece daha artar herhalde. Zira bu da normal.

Peki Oblivion konusunda ne düşünüyorsunuz bu makinayıda almayı planlıyoruz ve GTX 970 için 80 derece ciddi bir sıcaklık bence.

Bende aynı işlemciyi kullanıyorum. İşlemci tam yükte %100 çalışırken 65 dereceyi geçmedi. Oyun filan oynarken 45 derecelerde. Tabi bunda Cool Master Hyper 103'ün ve Cool Master Haf 912'nin etkisi büyük. Ayrıca ekran Asus GTX 760'ta 67 dereceyi geçtiğini görmedim.

1. AMD FX serisi işlemcilerde 32 nanometrenin altına düşülmedi. Hep 32 nanometre üretildi.
  2. Ayrıca AMD hep yüksek güç kaynağı istiyor. Yani @Mustafa35 arkadaşımızın dediği gibi.
  3. Oblivionlar hakkında bilgim olmadığı için sizi de yanlış yönlendirmek istemiyorum, bu yüzden başka arkadaşların yorumlarına bakabilirsiniz.
Kolay gelsin, iyi forumlar. :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı