AMD FX 8350 İçin Fiyat/Performans Bilgisayarı ve Önerileriniz

Hocam bütçe 500 ₺ daha arttığında işlemci darboğaz yapmaz ise R9 290 tavsiye ederim özel soğutmalı modellerinden, tahmini olarak 1100-1200 ₺ civarı olacak. Birde ne olur ne olmaz diye ufak bir fark ile kasayla birlikte gelen güç kaynağını 750Watt yaparsak güzel olur.

will the FX-6300 bottleneck the R9 280x? [Solved] - Bottleneck - CPUs
Yaptığım ufak araştırmaya göre herhangi bir darboğaz yapmayacağı konusunda yorumlar gelmiş.

R9 290 incelemelerine buradan göz atabilirsiniz;
AMD Radeon R9 290 4 GB Review | techPowerUp
AMD Radeon R9-290 review - Article - Guide - Review

Yarın Vatan'dan R9-290+6300 toplanıyor. 2600 liraya falan denk geliyor. Çok değerli zamanınız ve bilginiz için teşekkür ederim hocam. Emeğinize, ilginize sağlık. İlginizle kendinize karşı mahçup ettiniz teşekkür ediyorum tekrar tekrar.

Yarın Vatan'dan R9-290+6300 toplanıyor. 2600 liraya falan denk geliyor. Çok değerli zamanınız ve bilginiz için teşekkür ederim hocam. Emeğinize, ilginize sağlık. İlginizle kendinize karşı mahçup ettiniz teşekkür ediyorum tekrar tekrar.
Hocam lütfen R9 290'ın özel soğutmalı modellerini bekleyin, en geç ocak başında piyasada olacaklar. Referans tasarımlı kartlar çok fazla ısınıyor ve bu durum yüzünden voltaj düşürüyor otomatik olarak, tavsiye etmiyorum R9 290'ın referans tasarımını hiçbir şekilde.

Birde %30 indirimi beklerseniz çok daha iyi olur. Kasa konusunda önerim 400R ile 750W güç kaynağı bulunan kasayı almaya çalışırsanız çok daha iyi olur.

Hocam lütfen R9 290'ın özel soğutmalı modellerini bekleyin, en geç ocak başında piyasada olacaklar. Referans tasarımlı kartlar çok fazla ısınıyor ve bu durum yüzünden voltaj düşürüyor otomatik olarak, tavsiye etmiyorum R9 290'ın referans tasarımını hiçbir şekilde.

Birde %30 indirimi beklerseniz çok daha iyi olur. Kasa konusunda önerim 400R ile 750W güç kaynağı bulunan kasayı almaya çalışırsanız çok daha iyi olur.

Ha o zaman olay benim için çok daha eğlenceli olur hocam. Ocakta konuyu son bir toparlayıp sistemi tekrar yazarım, onay gelirse ertesi gün toplanır. Derler ya hani minnettarım diye. Technopat ayrı kral, siz daha bir ayrı kralsınız. Emeğinize sağlık. Teşekkürler.

Merhabalar arkadaşlar.
f/p oranında iyi bir bilgisayar toplamak istiyorum. Aslında sadece evde duracak, ailemin render yapacağı, oyun oynayacağı yok ama ben arada canım sıkılınca GTA IV'te birkaç tur atayım istiyorum. Macbook pro, okul ile alakalı işlerim için bana oldukça yeterli.

Dediğim gibi belirli bir bütçe yok. Öyle çok uçuk kaçık PC olmasın. Hani 2000 lira ideal gibi ama dediğim gibi bu sayı çok çok oynayabilir. AMD FX 8350 ve Powercolor HD 7850 1GB ekran kartı düşünüyorum.

Diğer bileşenler hakkında tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum. Kalın sağlıcakla.

https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/30113-fx-x8-8350-sistem-toplama.html sistem bu hocam.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı